Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Okj-s tanfolyam vagy egyetem?

Okj-s tanfolyam vagy egyetem?

Figyelt kérdés
Felvettek nappali tagozatos egyetemre de szeretnék egy nappalis tanfolyamot is csinálni mellette? Szerintetek várják az egyetemmel egy évet vagy elkezdjem együtt a kettőt? Egyetemen milyen zsúfolt az órarend?

2018. júl. 30. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az OKJ is nappali és az egyetem is, akkor a kettő nem fog együtt menni.

Az OKJ olyan, mint egy középiskola. Reggel kezdel, 1-2-3 fele meg végzel. Addig vannak óráid.

Ha hiányzol, akkor meg kiraknak.


Egyetemen picit jobban tudsz játszani az órarenddel, de nem tudod magad annyira felszabadítani, hogy mindkettő menjen. Mivel az egyetemen is vannak kötelezően látogatandó gyakorlati órák.

Na meg ne legyenek téveszméid.. csúnyán megbánhatod, ha az összes előadást skippeled.


Én nem áldoznám fel az OKJ-t egy egyetemi alapszakért, azonban jó lenne tudni, hogy pontosan mikről is van szó..

Mikor végzel, stb.

2018. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakról beszélünk?
2018. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az egyetemet választanám, max hétvégén tudnál menni tanfolyamra, de valamikor pihenni is kell, ne vállalj el többet, mint amennyit elbírsz.
2018. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól függ.
2018. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy iskolarendszerű nappali OKJ az szerintem minden szak mellett lehetetlen lenne, hiszen az tényleg kitölti az egész napodat vagy nem tudom, én legalábbis nagyon kevés esélyt látok rá, hogy kivitelezhető legyen. Esetleg levelezőn vagy estin, de ez is nagyon sok mindentől függ. Lehetséges, hogy sikerül úgy felvenned az óráidat, hogy bőven lesz mellette időd másra is pl. csak szerdáig kell bejárnod, a délutánjaid/estéid szabadok stb., de az is lehet, hogy minden napod tele lesz. Szóval, ezt előre nem lehet tudni. Én például nem igazán tudnám megoldani, hogy még az egyetem mellett OKJ-t is végezzek, mert egyszerűen nem lenne rá időm. Nem is egy kifejezetten nehéz szakra járok, de szinte az összes órámra be kell járnom és rengeteg beadandóm, házim van, illetve a szorgalmi időszakban is szoktam tanulni. Ha nagyon nagyon megerőltetném magamat és tényleg csak olyan órákra mennék be, amikre kötelező és a tanulást, gyakorlást is hanyagolnám, akkor esetleg megoldható lenne, hogy mellette még OKJ-ra is járjak, de akkor meg semmi értelme nem lenne az egésznek, mert egyikre sem tudnék elég figyelmet, időt, energiát fordítani.


Én a helyedben csak az egyiket választanám, mert "nem lehet egy fenékkel két lovat is megülni". Annak semmi értelme nincsen, ha mindkettővel csúszol, nem tudsz normálisan készülni, nem tudsz odafigyelni, fáradt vagy, nincsen elég időd tanulni stb., tehát szerintem az a biztos, hogy egyszerre csak egy dologra koncentrálsz. Én a helyedben elkezdeném az egyetemet, majd ha már jobban belejöttem a dolgokba, felvettem a ritmust és tudom, hogy mi mennyi időt és energiát igényel, akkor újra elgondolkodnék ezen a kérdésen. Úgy már sokkal egyszerűbb lesz, mert akkor már tudod, hogy mennyit tudsz vállalni, most pedig még csak a sötétben tapogatózol.

2018. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az egyetem ápolás és betegellátás (dietetikus). Az OKJ pedig egy éves fitness wellness instruktor(sport szakközépben végeztem így beszámolóját a tantárgyakat és 2év helyett csak 1ev)
2018. júl. 31. 13:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A fitness wellness stb helyett iratkozz be a TF edző OKJ-jára, szombaton vannak az órák, meg tudod csinálni egyetem mellett is! (És remek ötlet amúgy.)
2018. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos itt Debrecenben kezdem az egyetemet így nehézkes lenne megoldani ,hogy Bp-re feljárjak minden héten. Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 31. 22:05
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem baj, akkor válassz olyan okj-t amelyik szombaton van, azt bírni fogod egyetem mellett.
2018. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben.koszi!
2018. aug. 1. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!