Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem engednek el a...

Miért nem engednek el a szakmai gyakorlatról, amikor nem tudok ott mit csinálni?

Figyelt kérdés
4 hetes kötelező szakmai gyakorlatot töltök jelenleg egy cégnél, az elején még rengeteg munka volt, minden nap tudtam valamit csinálni és gyorsan telt az idő. Viszont jó pár napja a rendes dolgozók is csak lézengenek benn, sokkal kevesebb a munka, egy ember is bőven el tudja végezni a napi teendőket 2-3 óra alatt. Ehhez képest nem engednek el sem sokkal hamarabb, de simán megtehetnék azt is, hogy leigazolják, teljesítettem a 4 hetet és mehetnék, amerre látok. Inkább elnézik, hogy benn ülök egész nap és nem tudok mit kezdeni magammal.
2018. júl. 31. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert ha ellenőrzik őket és megkérdezik hol vagy és azt mondják hazaengedtek, akkor őket büntetik.

Nekem is volt ilyen diákmunkám, hogy az egyik héten semmit nem kellett csinálni konkrétan és így 6 órán át. Vigyél magaddal valamit, ami lefoglal.

2018. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondok egy példát. Egy mérnök rugalmas munkaidőbe dolgozik egy üzembe. A rugalmas munkaidő lefedi azt, hogy 9:00 - 15:00 ig ott kell lenned. Csak kikérővel vagy engedélyelle mehetsz el hamarabb vagy jöhetsz be később. Ezen felül meg akkor mész és jössz amikor akarsz. Tehát jöhetsz reggel 6:00-ra is, de 3-ig ott kell lenned. Vagy maradhatsz bent este 18:00-ig is de 9:00-kor kezdj.


Ez azért van, mert ha mondjuk mindenki össze vissza menne, ha éppen nincsen munka. Tehát mondjuk a mérnök bent ül. Nincs semmi probléma, semmi dolga 11:00-kor lelép. 12:00 kor behal egy tesztelő gép és a mérnököt nem találják, mert hazament. Így a gyártás leáll és milliós veszteség van.


Na ezért nem engednek el. Tanuld meg ezt. :)

2018. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!