Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészetin első évben...

Gyógyszerészetin első évben melyik a legnehezebb tantárgy, illetve matekból mit tanultok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 3. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Leírom melyik tárgynál mire lehet számítani, régebben egy hasonló válasz segített nekem is "felkészülni" ezekre. :)


Első félév


Anatómia:

Nehéz olyan szempontból, hogy az emberi szervrendszert tanuljuk latinul, első félévben csont,izom,keringés,légzés,emésztés van. Nagyon nagy lexikális tudást igényel, de megtanulható. szerencsére nem olyan szinten vesszük mint az orvosisok csak kb. a harmadát, de azért velős. A vizsga írásbeli, nagyon sok pontos, rengeteg mindent kell tudni a kettesért is.

Általános kémia:

Ugyan az mint gimiben csak kiegészítve helyeken. Ha jó voltál ebből, akkor nem okozhat olyan nagy gondot, viszont van beugró ami a laboron lévő számolásokból áll. Laboron hetente vannak kísérletek amiket meg kell csinálni, illetve számolási szeminárium az első óra, kövi héten abból doga.

Biofizika:

A sejtekben végbemenő biológiai folyamatok fizikai dolgait tanuljuk. Szóbeli lesz tételekkel, de azokat ha bemagolod akkor átmész.

Informatika:

Excel és Word, semmi extra. Könnyű.

Biológia:

Sejciklus, mendeli genetika, sejtbiológia, DNS stb. Ha a tanár szopatni akart volna akkor szerintem meg lehetett volna csinálni olyanra a vizsgát ami nagyon nehéz lenne, de évek óta feleletválasztós vizsga van és relatíve könnyű.

Latin:

Orvosilag fontos szavak latinul és receptírás, ez is relatíve emberbarát :D

gyógyszerész alapismeret és történet:

Itt is feleletválasztós vizsga, a töri része semmi, az alap kicsit tanulósabb de az sem vérengzős.

Matematika:

Nem véletlenül maradt a végére. Deriválás-Integrálás-Differenciálegyenletek. előadás és gyakorlat is van. Minden héten gyakorlaton kis zh és a félév során kettő évfolyam zh, ezek összpontszáma (ami összesen 300 pont) adja majd a gyakorlatod jegyét, ha megvan olyan 225 körül (ez a 4-es) vagy felette, akkor nem kell vizsgán beugróznod. Vizsgán tételek vannak, kettőt húzol és el kell mondani, ha beugrós vagy előtte írsz, ha nem akkor már húzod is. Leginkább elméleti dolgokat kérdeznek a tételekben, eléggé szar szerintem. De nem lehetetlen! Én beugrómentes lettem és ötöst is kaptam a feleletemre, pedig nem vagyok egy nagy zseni, szóval hajrá! :D Ja és nincs számológép, se függvénytábla. Mindent fejben!

Összességében, szerintem a matematika az amire év közben nagy hangsúlyt kell fektetni, vizsgaidőszakban pedig az anatómiára. Én ezeket tartom a legnehezebbeknek.


Második félév


Anatómia:

Ugyan az mint eddig, csak vizeleti rendszerrel, nemiszervel, hormonrendszerrel, idegrendszerrel meghintve. Ez a féléve az anatnak nehezebb szerintem mint az első sokkal.

Elsősegély:

Ez is semmiség, olyan mint a jogsis eü-s vizsga.

Biofizika:

Ugyan az mint eddig, csak más témák, sugárzások leginkább. Tételek majd szóbeli, ezek szerintem jobbak mint az első félév anyagai, könnyebben tanulhatóak. De van labor mellé, de az is teljesíthető, csak jó gyakvezetőt kell kifogni.

Biostatisztika:

Statisztikai feladatok, de már van számológép és képletgyűjtemény, semmi gáz :)

Szervetlen kémia:

én erre be se jártam, kb. gimis anyag +- pár kiegészítés. Van hozzá kidolgozott anyag, azt megtanulod és sima :D

Kvalitatív kémia:

Nagyon jó, csapadékok rendszerezését tanítják mellé laborral ahol azonosítani kell minden héten őket. Én nagyon szerettem, érdekes, élvezhető, és van benne kihívás is :D A vizsga már nehezebb, illetve vannak évfolyam zh-k.

Kvantitatív kémia:

Két részes, klasszikus és műszeres. A klasszikus az kb titrálások, a műszeres eléggé fizikás téma. Régen 2. félévben volt a klasszikus, 3.-ban a műszeres és a végén szigorlat, de megvariálták. Mindkettő már a 2. félévben van. Sima írásbeli vizsgával zárul és heti 4 órában adják le az anyagot. És a 3. félévben lesz hozzá a gyakorlat.

2018. aug. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú választ, sokat segitettél vele! :)
2018. aug. 3. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!