Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik tankönyveket érdemes...

Melyik tankönyveket érdemes megvenni egy másodéves orvostanhallgatónak? (Szeged)

Figyelt kérdés
Még csak most leszek elsős, de látok egy csomó jó ajánlatot az Eladó orvosi tankönyvek facebook csoportban is meg ismerős révén is tudnék szerezni, csak nem tudom, melyiket vegyem meg. Most még sok pénzem van, de jövő nyáron biztos nem lesz már ennyi. Ezért az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyikek azok a könyvek, amikre érdemes lehet lecsapni? Sokat látom pl.Ádám: Orvosi biokémia meg Fonyó: Élettan. Tudom, hogy van évfolyamcsoport, de nem akarok ennyire túlbuzgónak tűnni, értelemszerűen azzal meg hogy én vagyok a "csóró gyerek" nem akarok már most bemutatkozni. (Nyilván az egyetem nem ovi, ahol ujjal mutogatunk a másikra, de nem akarom, hogy erről jegyezzenek meg) Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. aug. 6. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kettőt érdemes. Nekem ez a tervem. Bár én inkább megvárom a tankönyvtámogatást és azzal megveszem az egyiket újonnan (valszeg a bikémet, mert az drágább, de majd még meglátom, ha az élettan hasznosabbnak tűnik, akkor azt), a másikat meg, ha találok használtan jó áron szép állapotút, akkor használtan, ha nem, akkor azt is újonnan.

Más könyvről nem tudok, hogy kellene másodévben.

2018. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezt a kettőt figyelem majd. :) Amúgy a jegyzettámogatás csak tankönyvre jó? Fénymásolni nem lehet belőle?
2018. aug. 6. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fú, az biztos, hogy nem csak tankönyvekre lehet felhasználni, mert vehetsz belőle más könyveket is (regényeket pl.), de hogy ezeken kívül másra lehet-e, azt nem tudom. Elképzelhetőnek tartom, hogy a jegyzetboltban mást is lehet belőle vásárolni, vagy akár fénymásolni is, csak ugye arra kell figyelni ennél a jegyzettámogatásnál, hogy ha veszel is valamit, akkor nem lehet úgy, hogy a teljes összeget a támogatásból állod, X%-át mindig ki kell fizetni kp-ban, de azt nem tudom pontosan, mik az arányok.

Szerintem nálunk érdemes inkább tankönyvre költeni, hisz drágák. Pl. a Fonyó - Élettan diákkedvezménnyel kb. 16 ezer forint, a jegyzettámogatás pedig 13 ezer ft, így ha az egészet erre a könyvre szánod, akkor 3 ezerért elviheted, ami tök jó, mert így jóval olcsóbb még a használtnál is. (De ha több önrészt kell rá fizetni, amit ugye nem tudok, akkor is max. 5 ezerért elviheted szerintem) Úgyhogy szvsz megéri minden évben egy könyvet használt helyett újonnan venni a támogatással.

2018. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm. Ezt ennyire részletesen nem tudtam, de akkor majd még kisakkozom, mit hogy veszek meg. :)
2018. aug. 6. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az Ádám Veronikából én csak a legújabb kiadást venném meg, a régebbiekből elég nehéz tanulni. A Fonyóból igazából bármelyik jó. Funkci is a 3 kötetes, atlasz, szövettankönyv, patkó harmadévre, azokra úgyis szükség lesz.
2018. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Élettanon és Biokémián kívül szerintem másra nincs szükség másodévben.
2018. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz :)
2018. aug. 6. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!