Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki ismerősök nélkül vág neki az egyetemi életnek?

Figyelt kérdés
Budapestre,koliba költözöm,NKE-re vettek fel.Felek nagyon,fogalmam sincs ki lesz a szobatarsam,eltevedek mindig,meg egy zart epuletben is.Ti nem tartottok ettol? Azt sem tudom majd a nyitounnepsegen kikhez alljak,nincs senki aki ismeros es a kozelemben lesz majd.Akik hasonlókon estek at,azok leirnak hogy ment nekik az egesz ismerkedos dolog?

2018. aug. 7. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy nem vagy értelmi fogyatékos, aki nem tud egy épületben eligazodni, illetve ha eltéved, nem tud valakit megkérdezni.

A legtöbb ember ismeretség nélkül megy új helyre, és fel tudja magát találni.

Az ismerkedésre meg príma lehetöség, ha a szembejövöztöl megkérdezed, amire kiváncsi vagy - ezzel elindul egy beszélgetés, és utána csak rajtad meg a másikn múlik, hogy mi lesz belöle.

2018. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én így voltam, aztán idén váltottam egyetemet, és szeptemberben is így leszek. Simán lehet ismerkedni, mindenki nyitott.
2018. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem te leszel az egyetlen ilyen ember. Szóval ha a nyitóünnepség előtt látsz valakit, aki szintén gólya és egyedül álldogál, nyugodtan menj oda hozzá és kezdj el vele beszélgetni.

Nyilván az egész folyamat kíván némi önállóságot, talán ez az egyik legnagyobb különbség a gimnázium/középiskola és a felsőoktatás között.

2018. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, mikor kezdtem az egyetemet. Térképen mindig megkerestem az adott épületet, mikor közel voltam, akkor már csak követtem a többi hallgatónak kinéző embert, ha nagyon nem tudtam, hogy jó helyen járok-e, akkor megkérdeztem őket, hogy ugyanarra az órára jöttünk-e :D Párszor volt, hogy nem a konkrét épület volt megadva címnek, hanem egy kb utcányi, több bejárattal rendelkező "oktatási épület" központi címe, ilyenkor bementem és a portán megkérdeztem, hogy jó helyen járok-e, ha x előadásra jöttem vagy hogy itt van-e y terem, legtöbbször tudtak segíteni még akkor is, ha rossz helyre mentem. A nyitóünnepségen nálunk ki volt téve a széksorok szélére, hogy melyik kar hallgatóinak kell odaülni (több karnak volt együtt a megnyitó), úgyhogy odamentem egy random üres székhez, megkérdeztem a mellettem ülő srácot, hogy szabad-e ez a hely, azt mondta, hogy igen, úgyhogy odaültem. Nyugi, az első hét után már menni fog minden, mint az ágyba sz@rás.
2018. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!