Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van aki kihagyott egyetem...

Van aki kihagyott egyetem előtt évet, éveket? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés

Nem bánjátok a döntésetek?

Én nagyon bánom.


2018. aug. 7. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam, nem bánom. 22F
2018. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én egy évet hagytam ki az egyetem előtt, akkor csináltam két nyelvvizsgát és egy emelt érettségit, majd ismételten jelentkeztem egyetemre és azt már el is kezdtem. Jól sült el a dolog, de azért valahol megbántam. Mikor középiskolában jelentkezni kellett, akkor bizonytalan voltam és nem igazán tudtam, hogy mit szeretnék tanulni. Valamint eléggé alábecsültem a teljesítményemet, ezért csomó szakot csak úgy félresöpörtem, mondván "úgysem menne". Abban bíztam, hogy majd az az egy év segít abban, hogy megtaláljam a legmegfelelőbb szakot, de igazából nem jutottam sokkal előrébb. Illetve, ha több önbizalmam lett volna és mindent megjelöltem volna, ami szimpi volt, akkor már rögtön gimi után kezdhettem volna az egyetemet.
2018. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én idén érettségiztem, és kihagyok egy évet. Felvételinél megjelöltem egy szakot, amire bejutottam volna, azonban az utolsó pillanatban töröltem a jelentkezésemet, mert tudtam, hogy valójában nem érdekel ez a szak. Volt egy másik szak, ami már régebben is tetszett, de nem jelöltem meg, mert emelt szintű érettségit kellett volna tennem egy tárgyból, és nem volt elég önbizalmam hozzá, hasonlóan az előző válaszolóhoz. Már elkezdtem dolgozni. Mit mondjak, a munkám nem egy álommeló... Kicsit irigylem az osztálytársaimat, akik idén ősszel már egyetemre mennek. Most úgy érzem, hogy eléggé utálom, hogy ezt a munkát kell végeznem, szívesebben mennék iskolába. De legalább tudok félretenni majd pénzt belőle, valamint ez döbbentett rá, hogy nekem igenis egyetemre kell mennem, igenis meg kell próbálnom az emelt szintű érettségit, jelentkeznem kell az álomszakomra. Egyszerűen csak nem akarok itt leragadni. Tehát a maradék szabadidőmben próbálok tanulni. Szóval, igen, most úgy érzem, hogy bánom ezt az egy évet. Bánom, hogy meg sem próbáltam bejutni arra a szakra, amit valójában akartam. De vígasztal, hogy pénzt keresek, és az is, hogy egy olyan szakon sem kell szenvednem, amely egyáltalán nem érdekel.
2018. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!