Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME 0. matek zh nehéz volt...

BME 0. matek zh nehéz volt nektek? Többi lent.

Figyelt kérdés
szeptemberben fogok írni a kjk-n egy 0.matek zh-t. már írtam egy gyakorló tesztet amiben 50% jött ki de ennél jobbat szeretnék. ha megbukok a nulladik zh-n akkor kirugnak az egyetemről is? (én azt sem tudom hogy itt teljesen megbukok-e és kirúgnak, vagy csak fel kell vennem a matek tantárgyataz első félevre ha 60 alá írom mert annyit kell elérni minimum).

2018. aug. 16. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt nehéz.

Nem buksz ki rögtön,

1) felveheted a bevezető matematikát, és végigcsinálod (ez általában késő esti órákban van, és kötelező bejárni)

2) megírod decemberben, de ekkor már tényleg áll vagy bukik a történelem.

Amúgy illene megírni elfogadhatóra, melyik szak?

2018. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1) és a 2) közül kimaradt a VAGY. De remélem érthető, amúgy középszintű matek az egész, a nehéz benne csak annyi, hogy nem tudsz javítani, ha rosszat satírozol...
2018. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a tankörből aki megbukott rajta, az úgy is kibukott, páran közülük már az első félévet se tudták teljesíteni vállalható szinten (értsd egy vagy két tárgyuk lett csak meg a 6-ból).

Ezt csak azért mondom, mert a közép érettségik rohadt rosszul mérnek, a felvételi rendszer nagyon rossz (gyenge), ezért vezették be ezt az egészet!

2018. aug. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon féltem tőle, mert a gyakorlóim rosszak lettek, de végül simán átmentem. Viszont úgy alakult, hogy újra meg kellett írnom, mivel sajnos nem lett meg az aláírás matek A1-ből. Keresztféléven nehezebb volt, de azóta felejtettem is a középsulis anyagot, viszont így is átmentem rajta. (Ha bevezető matekra mész és teljesíted, akkor nem kell újra írnod a 0. Zh-t akkor sem, ha nem kaptál matek A1-ből aláírást)
2018. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Járműmérnökire vettek fel. hallotam még olyanról is hogy vannak felkészítő táborok. ti ezeken résztvettetek?
2018. aug. 17. 10:38
 6/12 anonim válasza:
31%
Ha a tábor alatt a regisztrációs heti felkészítő órákra gondolsz akkor igen van olyan. Többek közt itt a 0. Zh-ra is készítenek. Én voltam rajta és engem valamilyen szinten megnyugtatott, olyan értelemben, hogy tudtam mire számítsak.
2018. aug. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj miatta, nem nehéz. Ahhoz, hogy minden menjen erős középszintű tudás kell. Ami az érettségihez képest nehezítés, hogy itt ugye nincsen függvénytáblázat. Én amikor készültem, az azonosságokat gyakorolgattam csak (logaritmikus, trigonometrikus, Viéte formulák stb.), ezekre szeretnek rákérdezni.

Jártam a felkészítőre is, de igazából nekem semmit sem adott (az egyik legjobb barátnőmön kívül, akit ott ismertem meg). Ne értsd félre, egész jó volt a tanfolyam, de az elhangzott dolgok 98%-át tudtam már (gimiben faktos voltam). De ha nem érzed teljesen toppon magad matekból, akkor érdemes lehet elmenni.

És sok sikert a 0. zh-hoz, meg utána az egyetemhez is! :)

2018. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon le fogtok pontozni, de aki a matek 0. Zhn nem megy át az ne kapjon diplomát.

Válaszolva a kérdésre: egyáltalán nem nehéz, egy értelmes 8.os is átmennek rajta, mint ahogy a középszintű érettségin is.

2018. aug. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ok, köszi mindenkinek mentek a likeok. am 86%os közepet írtam amivel csak átmegyek már.
2018. aug. 19. 23:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Bízzunk benne. Majd írj, hogy sikerült!
2018. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!