Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek és nyelv érettségi...

Matek és nyelv érettségi nélkül orvosi?

Figyelt kérdés

Kémiából és biológiából emeltezek tudom fura kijelentés ez matek felmentéssel de semmi gondom a kémiai,fizikai számításokkal nagyon jól mennek.

Ha nem érettségizek nyelvből és matekból felvesznek? Hogy lesz meg így az érettségi számítás?Nyelv helyett választanom kell mást pl földrajz a matekot meg kiváltom kémiával ez így lehetséges?



2018. aug. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Ahhoz, hogy megkapd a diplomád, rendelkezned kell egy középfokú nyelvvizsgával, az mindegy, hogy milyen nyelvből teszed le, de anélkül sajnos nem lehet diplomád. A másik meg, hogy 2020-tól csak az mehet egyetemre, aki már rendelkezik egy középfokú nyelvvizsgával. Egyébként van bármilyen felmentésed nyelvből, vagy csak nem szeretnél emelt érettségit (ami középfokú nyelvvizsgának felel meg), illetve nyelvvizsgát tenni? Ha van valami orvosi oka (például diszlexiás vagy), akkor nem kell írásbelizned, helyette két szóbeli tételt kell húznod, azonban lustaság, rossz nyelvérzék esetén marad a sok gyakorlás. :(

Írtad, hogy jól mennek a kémiai, fizikai számítások, és matekból felmentésed van. Szerintem ilyenkor is az az eset áll fenn, hogy szóbelizned kell matekból (amit alapesetben nem kell, csak akkor, ha emelt szinten vizsgázol, vagy megbuktál), mivel kötelező érettségi tárgy, de nem voltam/vagyok ilyen helyzetben, így csak találgatok, mit kell ilyen helyzetben tenni. Annyit tudsz tenni, hogy már a tanév kezdetén informálódsz az érettségi menetéről a tanáraidtól, és részletesen kikérdezed őket mindenről, ami az eszedbe jut, valamint utánajársz annak, hogy mi a teendő a te esetedben (mivel elég speciális szerintem). Egyébként nem látok sok esélyt arra, hogy matek vizsgán adnak könnyítést, mert mennek a fizikai, kémiai számítások, a kettest pedig könnyedén össze lehet kaparni, még akkor is, ha valaki azt sem tudja, mi merre hány óra. Nyolcadikban viccből kitöltöttem az idei matek érettségit, és az első tesztsor kitöltésével meglett volna a kettes (30 pontból 30-at értem el, s ha jól tudom, 25%-tól adják meg a kettest), pedig sosem voltam matekból valami észkombájn. :D

A lényeg tehát tulajdonképpen annyi, hogy nagyon járj utána az érettséginek, a felvételi követelményeknek, a felvételi menetének, járj utána, hogy mi a teendő a te esetedben, és húzz bele a nyelvekbe meg a matekba, valamint készülj továbbra is szorgalmasan az emelt érettségikre! Szurkolok! :)

Egyébként én is orvosira szeretnék járni, már egészen kiskorom óta az a bizonyos fehér köpeny az életcélom. :) Nekem nagyon tetszik az onkológia szakirány, de később még változhat a véleményem, ha már jobban benne leszek ebben. :) Neked már van elképzelésed arról, hogy milyen szakorvos szeretnél lenni, vagy még homály fedi, később kiderül? :)

15/L

2018. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod :) nincs felmentésem nyelvből csak gondolkoztam rajta mert így ez a két emelt a többi érettségi nagyon leszív nem tudom képes lennék-e egy kettest összekaparni nyelvből szószerint semmit se tudok belőle köszönni tudok azt csók de megpróbálok valamit kezdeni meglátjuk mi lesz :/ tényleg nagyon szépen köszönöm a válaszod❤️ amúgy sebész szeretnék lenni mindenképp de az onkológiai se rossz azon is gondolkoztam régebben és a belgyógyászaton is :D
2018. aug. 19. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Bocsi, de én ilyenről még nem hallottam, hogy egy tárgyat kiválthatnál mással, ilyen biztos nincs, hogy az angolt kiválthasd a földrajzzal, annyira ég és föld a kettő.. Ráadásul a nyelv később is kell, hiszen nyelvvizsga nélkül nem kapsz diplomát sem. Ha meg jól mennek a kémiai, fizikai számítások is, akkor a matek érettségitől pláne nem kell félni. Egyszerűen kötelező ezekből érettségizni, nálunk is volt olyan, akinek ilyen felmentése, olyan igazolása volt, de attól még meg kellett írnia a matekot, max. kapott plusz időt, vagy mindkettőt szóbelivel csinálta meg. Sajnálom, de ez van, egyszerűen ezek a követelmények és kész, nem lehet kibújni alóluk vagy variálni.


üdv, egy leendő orvosis

2018. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Nem neked való az orvosi.

Mellesleg a magyar nyelvvel is gondjaid lehetnek az írásodból adódóan, mert olyan, mint a falra hányt borsó...

2018. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek gondjaim magyarból de köszi az érdeklődést 😉 azért mert nem használok vesszőt egy internetes oldalon nem jelenti azt hogy nem tudom hová kell rakni a fogalmazásommal sincsen szóval baj máshol okoskodj. És miaz hogy nem nekem való te azt honnan tudod? Mert nincs nyelvérzékem?Az odaszükséges tantárgyakból mind kitűnő vagyok szóval menj és éld ki máshol a rosszindulatod
2018. aug. 19. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Hát igen, azért két emeltet tenni, ráadásul két elég nehéz tantárgyból, nem kis tudást, szorgalmat és gyakorlást, időt és energiát igényel, mellette pedig természetesen hozd ki magadból a maximumot, még olyan, az orvosi kar szempontjából teljesen irreleváns tantárgyakkal is, mint a magyar vagy a történelem. :/ Ezért is félek az érettségi időszaktól, mert ahogy azt mások tapasztalataiból is leszűrtem, ilyenkor csőstül szakadnak az ember nyakába a gondok és teendők, meg a sok stressz, tanulás kicsit kikészíti az ember idegrendszerét. Mondjuk az orvosin ennél sokkal nehezebb lesz boldogulni, de ha jobban belegondolunk, ez az első igazi vizsgaélmény a legtöbb középiskolásnak, ahol mindenből viszonylag jól kell teljesítened ahhoz, hogy utána egyetemen/főiskolán folytathasd a tanulmányaidat, s ez a teljesítménykényszer előbb-utóbb felőrli az embert lelkileg, ahogy azt észrevettem (sajnos) több érettségiző diákon is (első kézből láthattam nővérem túlélésért folytatott küzdelmét, alapból is elég hamar "robban", de a tavalyi tanévben, pláne az érettségi időszak alatt hozzá se lehetett szólni, folyton ideges, dühös, fáradt és kétségbeesett volt, egyébként mentőtisztire készült, fel is vették, szerencsére).

Bár nem tudom, hogy mikortól lesz aktuális számodra ez az egész mizéria, azonban tényleg annyit tudok tanácsolni, hogy készülj lelkiismeretesen, gyakorold sokat azokat a feladatokat, amik nem annyira mennek (meg azokat is, amiket a kisujjadból is kirázol, sosem lehet tudni), kezdd el időben kidolgozni a tételeket (magyar nyelv és irodalom, történelem, idegennyelv, esetleg matek). Ugye emelt szinten nincsenek tételek, csak témakörök vannak megadva, így gyakorlásképpen töltögess régebbi érettségi feladatsorokat, és minden témakörről legyen biztos fogalmad. :) Sok sikert kívánok a továbbiakban, remélem, bejutsz az orvosira, és el is fogod végezni! :)

U.I.: Milyen fajta sebész szeretnél lenni? :) Szerintem nagyon komoly és felelősségteljes feladat mindegyik specializáció, s én nem hiszem, hogy tudnám csinálni, "kissé" ügyetlenek a kezeim. :D

2018. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

"Nincsenek gondjaim magyarból de köszi az érdeklődést"


Nem kell megköszönni, kijelentés volt, nem pedig érdeklődés. De hát gondolom, általános első osztályában nem sikerült megtanulnod mi a különbség a kérdőjel és a pont között.


"azért mert nem használok vesszőt egy internetes oldalon nem jelenti azt hogy nem tudom hová kell rakni"


De igen, azt jelenti, és azt is, hogy az illető személye egy modortalan alak.


"a fogalmazásommal sincsen szóval baj"


Ez már az a szint, amikor egy tudatlan ember magyarázza, hogy tudós...

Az számomra érthetetlen, hogyan tehetsz megállapítást olyanról, amit nem látsz át.


"És miaz hogy nem nekem való te azt honnan tudod?"


Az ilyet még egy laikus is azonnal kiszúrja. Az írásodból egyértelműen látszik.

Mellesleg a hozzáállásod is minősíthetetlen.


"Az odaszükséges tantárgyakból mind kitűnő vagyok"


Na arra befizetek.


A fizika nemcsak arról szól ám, amit középiskolában bohóckodtok a képletbehelyettesítéssel. Mert gyakorlatilag azt csináljátok, hogy fv. táblából képlet kimásol, behelyettesít számokat, gépbe bepötyög, eredménynek örül...


Az egész fizika ott kezdődik, hogy matematikából megtanulod a differenciálegyenleteket, megtanulod mi az a modellalkotás, és milyen numerikus módszereket lehet alkalmazni.


A te gondolkodásmódod mindezt nélkülözi, így tevékenységed legfeljebb bohóckodásnak mondható, ami egyben nevetség tárgyává is tesz.

2018. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvből mindenféleképpen kell érettségizned,mert kötelező. Vagy ki mondta neked hogy ki lehet váltani? Ha ki lehetett volna ,akkor sokan megtennék, mert a föci érettségi csak 2 év anyaga, de a nyelv az teljesen más. Plusz abban igazuk van az előttem kommentelőknek,hogy kötelező az egy nyelvvizsga és én úgy tudom ,hogy annak angolnak kell lennie( vagyis SZTE-nél az az elvárt), diplomát sehol sem kapsz nyelvvizsga nélkül btw.
2018. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2020-tól már a felsőoktatási felvételihez is szükség lesz egy középfokú nyelvvizsgára. De addig is... mindenképp kötelező egy nyelvből érettségizned. Az érettségi ezekből épül fel: magyar nyelv és irodalom, matek, töri, idegen nyelv + szabadon választott tárgy(ak).

A vitt pontok: magyar ny. és ir., matek, töri, idegen nyelv, szabadon választott természettudományos tárgy (akkor is, ha nem érettségiznél term.tudományos tárgyból)

2018. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!