Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme úgy előrehozott...

Van értelme úgy előrehozott érettségit tenni angolból, hogy én abból emeltet szeretnék?

Figyelt kérdés
Már egy ideje kinéztem egy külföldi egyetemet magamnak, és az angolt is nagyon szeretem, szóval számomra egyértelmű, hogy emelt szintű érettségit szeretnék belőle. De ha már megvan az előrehozott, akkor az nem egyenlő az emelttel, vagy hogyan van ez?

2018. aug. 26. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire érdekli a külföldi egyetemedet az angol érettségi, de tehetsz középszintű érettségit a vizsgatapasztalat végett aztán következő ősszel szintemelőként emeltet.
2018. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb külföldi egyetem ugyanúgy az érettségit nézi (hiszen magyar középiskolásoknak nincs is más papírjuk), tehát el szokták fogadni és le szokták írni konkrétan, hogy milyen szakra mik a követelmények. Persze, vannak olyan egyetemek, ahol nem és mindenhol mások a feltételek, szóval ennek mindenképpen utána kell nézni.

Az utolsó mondatodat nem egészen értem... A középszintű érettségi az középszintű érettségi függetlenül attól, hogy előrehozottan csinálod vagy a normál érettségi időszakodban vagy esetleg utána. Az előrehozott közép után csinálhatsz emeltet is, ami így szintemelő lesz. Igazából nem szükséges közepet csinálni az emelt előtt (hacsak nem előrehozottan szeretnéd az emeltet is), de szerintem csak előnyöd származik belőle. Egyszer már megtapasztalod, hogy milyen a felkészülés egy érettségi vizsgára és hogyan néz ki egy ilyen vizsga. Persze, van egy-két eltérés a közép és az emelt felépítése között, de a készülés, a tanulás, az időbeosztás, a módszerek és a szituáció, a stressz szempontjából szerintem mindenképpen egy hasznos tapasztalat. Nem kerül semmibe sem. Szóval én azt mondom, hogy ha van rá lehetőséged, akkor érdemes előbb egy közepet csinálni és csak utána menni az emeltre.

2018. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előrehozott közép és aztán 12. végén emelt.

egyébként ha külföldre szeretnél menni, kell majd nemzetközileg elismert nyelvvizsga is.

2018. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az angol tanárunk azt javasolta, hogy ha emeltet akarunk tenni, akkor csináljunk egy közép előrehozotottat előtte mindenképp, ha esetleg bal lábbal kelnénk fel emeltet tenni, akkor is legyen valami.
2018. aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!