Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom maradjak e még egy...

Nem tudom maradjak e még egy évre?

Figyelt kérdés
4+1 éves a sulim. Most leszek végzős, már nagyon várom az egyetemet, és nem is feltétlen abba az irányba mennék tovább amit most tanulok, de attól még van érdeklődésem rá. Az ötödévben mindenre lenne időm, jogsizni, kijavitani a pontok miatt az érettségimet, lenne egy OKJ szakmám ... Mégis legszívesebben mennék már máshová. Ti hogy döntenétek? Írjatok meg hogy ti hogy döntenétek, lehetőleg indoklással :)

2018. aug. 28. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem maradj arra az 1 évre,gondolom valami szakmát ad a sulid ötödévben és ne vesszenek kárba a szakmai gyakorlatok sem. És ki tudja lehet később mégis jól jön árról a szakmáról egy papír, hogy te ezt tanultad 5 évig.


Én is ebben a cipőben járok tök más irányba szeretnék menni, de maradok arra az 1 évre hogy ne menjen kárba a sok óra amire bejártam. Legalább papírom legyen róla.

2018. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek az elsővel. A mai világban jobb több lábon állni. Bármikor jól jöhet még egy szakma, sokszor akár egy diplománál is többet érhetsz vele. Másrészt az egyetemen is érhetnek csalódások - reméljük, nem így lesz, de én pl egyáltalán nem azt kaptam, amire számítottam sajnos. Így ha mostani szakmád is érdekel valamilyen szinten, akkor szerintem hiba lenne veszni hagyni a lehetőséget, hogy plusz egy év alatt képesítést szerezz belőle.
2018. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Művészetiben vagyok festő szakon. A művtöri oktatás magas szintű nálunk nagyon, szeretem is, jó is vagyok rajzban és festészetben is, szimplán csak más irányt vett az életem, amit sajnálok, mert lenne bennem lehetőség. Szerintem is maradok, köszönöm, várom a válaszokat!

Illetve mester szakon olyanon is gondolkodtam (ez távlati, lehet levelezőn fogom megcsinálni, pluszként, amihez kell a művtöri) tehát lényegében nem vesztek vele csak nyerek, viszont vágyok a levegő változásra 😂

2018. aug. 28. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!