Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működnek az egyetemek?

Hogyan működnek az egyetemek?

Figyelt kérdés
Hogy vannak ezek a félévek?És hogyan lehet államira bejutni?És ahova menni akarok, azon belül a szaknál is láttam, hogy volt olyan, hogy az államinál a pont alacsonyabb volt mint a fizetősön. És ha megvan a pontom akkor nincs az hogy nem vesznek fel?

2018. aug. 28. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Úgy lehet államira bejutni, hogy a hozott pontszámaiddal eléred az abban az évben meghatározott ponthatárt. Ha az államilag finanszírozott pontszám alacsonyabb, mint az önköltséges, akkor hiába magasabb a pontszámod mint az önköltséges (tehát a magasabb) ponthatár, ha az ingyenesre jelentkeztél, akkor oda vesznek fel.
2018. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A félévek ugyanúgy vannak, mint közoktatásban. Szeptembertől kb. január végéig az őszi és februártól kb. június közepéig a tavaszi. A január és a május második fele/június az már vizsgaidőszak, tanórák nincsenek, csak vizsgák. Minden félévben változik az órarended és más tárgyaid lesznek, ezért számolnak egyetemen félévekben évek helyett.


Ahogy írtad, államira a megfelelő pontszám elérésével tudsz bejutni. De nem mindegy, milyen tantárgyakból gyűlik össze annyi pontod. Minden szaknál meg van adva, mit tudsz választani. Illetve olyan is lehet, ahol valamiből emelt szintű érettségi a kötelező. Ennek mindenképpen utána kell nézni időben.

Ha azokból a tantárgyakból van meg a pontod, amiket megkövetel a szak, akkor mindenképpen felvesznek. Kivéve, ha esetleg van alkalmassági/motivációs beszélgetés vagy ilyesmi (akkor még azt is sikeresen kell venni), de ez viszonylag ritka.


Az meg, hogy fizetősön magasabb a ponthatár, ritka, de megtörténhet.

2018. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
a félév kb szeptember 10 körül szokott kezdődni és màjus közepéig tart. (a szorgalmi időszak). Utàna jön a vizsgaidőszak ami kb màsfél hónap. Ha valaki leteszi màr a vizsgahét első hetében a vizsgàit neki onnantól màr szünet van. Úgy juthatsz be ha az àllamit jelölöd meg hamarabb (vagy csak azt jelölöd). Úgy lehet hogy alacsomyabb a ponthatàr, hogy a létszàmba utolsóként bekerülő embernek annyi volt a ponthatàra. Tehàt aki fizetősként utolsónak bekerült annak több volt a pontja. Ha nem tudod ez hogy működik, tegyük fel van 20 hely egy szakon és a legelső húsz embert veszik abból aki oda jelentkezett és a 20. ember pontja lesz a ponthatár. Ugyanez a fizetősön. (persze most ezt nagyon leegyszerűsítettem, mert az emberek nagy része több helyet jelöl meg és ha az egyikre felvettek a következő helyen megjelölt szakon/egyetemen màr nem szàmol bele).
2018. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
előző vagyok a félévet elrontottam , szeptember közepétől december közepéig majd januàr vizsgaidőszak, februàrtól màjus közepéig van a màsodik félév majd màjus második fele, június vizsgaidőszak
2018. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oh, így már világos, köszönöm a válaszokat. Nos én a BME-re szeretnék menni és most majd matekból emletezek és fizikából fogok középszintű érettségit csinálni. És ugye az egyetemnek az építészmérnöki szakát pályáznám még. És oda kel majd rajz alkalmassági. Szóval akkor ha megvan a pontom és az alkalmassági is teljesítve, akkor felvertek...De attól annyira nem tartok mert rajzos suliban vagyok most. És a térlátásom is jó.
2018. aug. 28. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tájékozódj a neten, a felvi.hu-n rengeteg általános információ fent van, meg gondolom a BME honlapján is vannak infók. Érdemes lehet megkérdezni olyanokat is, akik pl. nemrég végeztek ott.
2018. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat!😊
2018. aug. 29. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van még kérdésed a BME-ről, építészmérnöki szakról, írj!
2018. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!