Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Összevonhatják a kémiát...

Összevonhatják a kémiát fizikával- mennyire tartjátok ezt jó ötletnek?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam, hogy elvileg egy összevont természettudományok tárgyat akarnak csinálni, szerintem borzalmas ötlet. 10 éve voltam 7.-es, nem tudom most mi az anyag, de az én időmben szánalmasan kevés volt a külön tárgyakon is. Bele sem merek gondolni, egy összevont tárgyon mit adnának le.
2018. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az adminisztratív része, hogy hogy hívják ezeket az órákat, a legkevésbé sem érdekel. A spanyol oktatási rendszerben is össze van vonva a földrajz és a történelem, és senkit nem zavar, közel ugyanazt az ismeretanyagot sajátítják el, mint mi, akiknél külön vannak a tárgyak.

Nem zavarna és nem érdekelne, ha valamilyen koncepció vezérelné ezt a döntéshozást, és nem az, hogy gyakorlatilag nincsenek természettudományos tárgyakat oktató tanárok. De sajnos erről van szó. Eddig is alul voltak reprezentálva a reál tárgyak a humán tárgyakkal szemben, és tartok tőle, ez a döntés csak rátesz egy lapáttal, ahelyett, hogy változást hozna.

A tantervi változásokról egyelőre nem tudok, nyilván valamelyest objektívebb véleményt akkor lehet megfogalmazni, ha tudjuk, látjuk, hogy a gyakorlatban ez mit fog jelenteni.

Elsőre nem örülök neki, de elkerülhetetlen döntés volt.

2018. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondolom még kevesebb anyagot.

Így a tanulók örülnének, hogy a kémia, meg fizika megszűnik önálló tantárgyként.Elég egyből rosszul állni, nemhogy kettőből.

Biztos kell a hely több tesinek vagy bármi másnak.

2018. aug. 29. 13:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Undorító, szánalmas és felháborító. Eddig is iszonyatosan le volt butítva a természettudományi oktatás, ezután meg...

Egyre inkább azt látom, hogy nem értelmes, intelligens embereket nevelnek, hanem saját szavazókat.

2018. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gyárakból hiányzik a friss, ropogós munkaerő. Biztos oda kellenek. (Nem sértegetni akarom az ott dolgozókat.)
2018. aug. 29. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Még ha valami jó dolgot találnának is ki, ez a garnitúra még azt is képtelen értelmesen megvalósítani/bevezetni, és ez csak egy dolog, ami hiányozna a sikerhez. Amúgy ez az összevonás erősen egy formai kérdés a gyerekek és a tananyag szempontjából. A tanárok szempontjából meg lásd az első pont folyományait.
2018. szept. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!