Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szak? (Többi...

Pszichológia szak? (Többi lejjebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok, jövőre felvételizem és érdekelne, hogy pszichológia szakra mik a követelmények? Mármint nem az érettségi/pontok, hanem kell-e valamilyen vizsgálaton részt venni, vagy orvosi papír arról, hogy nincs semmi mentális betegségem, esetleg valami teszt?

Plusz, akik ezen a szakon vannak, milyen? Érdekelne. Esetleg aki már végzett, hol helyezkedett el?:)



2018. aug. 30. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmilyen teszt, elbeszélgetés, ha lenne, a felvi.hu-n azt is írnák :)

Mondjuk én sajnálom ezt, sőt minden szakra jó lenne, ha lenne valami felvételi vizsga, de megértem, hogy nem akarnak több száz/ezer fővel ilyeneket csinálni.


Én szeretem a szakot és az egyetemet, sokkal jobban élvezem, mint a gimit, egyenesen várom is, hogy mehessek :)

De ez nyilván függ attól is, hova jársz, és milyenek a tanáraid, illetve attól is, hogy mennyire érdekel, mennyire vagy elhivatott. Van egy szaktársam, aki igazából fogalmam sincs, hogy miért ide jött, órákra alig járt be, a vizsgái se sikerültek túl jól, volt, amiből többször ment, vagy végül nem is sikerült, mindig panaszkodik, hogy ő nem ilyennek képzelte el a szakot, másoknak lehetetlen követelményekről hazudozik, és még mindig itt van, mert nincs kedve szakot váltani :/ Ő valószínűleg nem azt írná a szakról, amit én :D

Igaz, ezt nem kérdezted, de én terveim szerint maradok az egyetemen, és csatlakozok a kutatási csoporthoz, illetve emellett valószínűleg tanítani is fogok. Van még egy B-tervem is, az pedig a katonaság és a katonapszichológia. A C-terv pedig az igazságügyi pszichológia, de ez nagyon kemény, és ráadásul ezt tervezik olyan módon átvariálni, ami nem igazán tetszik, és a jelenlegi igazságügyi szakpszichológusok is tervezik otthagyni a munkájukat :/

2018. aug. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi plusz vizsgálat nincs.

Elhelyezkedni a 3 év BA-val nem nagyon lehet, legföljebb adminisztrációs területen. Ha megvan az MA, akkor utána lehetsz pl. iskolapszichológus (ezt mindig keresnek, főleg vidékre), cégeknél munkapszichológus stb

Amit a tévében látsz, hogy profilozó, vagy hogy magánrendelő, és terápia, na az kb 11 év tanulás.

2018. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint mindenkit riasztanék el ettől a szakmától, hacsak nem tuti biztos benne hogy ezt szeretné tanulni. Én lemondtam róla, aztán másoddiplomaként kezdtem végül el.

5 év tanulás alsóhangon, nekem a mester után a legtöbb évfolyamtársam avgy pályaelhagyó vagy hr-es. Sokan "magánrendelnek" ami egy tök etikátlan és megtévesztő dolog okleveles pszichológusként. Páran doktorin vannak. A maradék meg avgy szakszolgálatnál vagy suliban, vagy börtönben, idősek otthonában stb helyezkedett el. Én suliban dolgoztam majd kijöttem külföldre.

Hazai fizetések nem jók, pedagógus bértábla szerint nettó 130-cal számolj havonta, és ebből kéne a továbbképzésedet, ahol nem elérhető szupervíziódat fizetned plusz megélni.

2018. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!