Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli-ELTE pszichológia szak...

Károli-ELTE pszichológia szak között különbségek, hasonlóságok? Szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy a pszichológia-oktatás a Károlin a legjobb, de azt is, hogy már az ELTE-n is hasonló, ha nem jobb. Mindkét helyre beadtam a jelentkezésem, a pontom is megvan, de még nem döntöttem, hova megyek, ezért kérdezném, a véleményeket, tapasztalatokat az adott szakokról.

2018. júl. 1. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lesz-e olyan, aki mindkét helyre járt és tud neked erre korrekt választ adni. Én csak a Károlit ismerem, oda járok, de imádom! A legjobb suli, ahova jártam (3. egyetemem), és a mesterképzést is itt tervezem megcsinálni, ebben is 100%-ig biztos vagyok. A tanárok gyakorlatiasak, sok konkrét esetről hallunk, színvonalasak az előadások, imádok az épületet, a légkörét, a tanulótársakat, mindent. Nem vagyok már gyerek és nem is vagyok naív, sosem hittem, hogy ilyen suli van. De itt még sulikezdéskor is "Szeretetcsomag"-ban megkaptuk a felsőbbévesektől a tételeket, tananyagokat és minden létező segítséget, ami csak a sikeres tanuláshoz kell. Felüdülés nekem ide járni, tényleg a legjobb hely, amit valaha láttam.
2018. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
Pszichológián bárhol is végzed, a jövő munkanélkülieit képezik. Nincs akkora kereslet viselkedéselemzőkre, mint ahányan elvégzik ezt a szakot.
2018. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#2 tapasztalatból mondod? Vagy csak hallottad ezt?
2018. júl. 1. 17:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es: ennyi erővel programozón kívül másnak nem érdemes tanulni. Én ebben nem hiszek. Ha jó vagy valamiben, és tanulsz marketinget is mellé, el tudod adni magad. Tudom, mert ezt csinálom érettségi óta :) Sajnálom, hogy te nem így csinálod, és esetleg emiatt sikertelennek éled meg az életet. Talán érdemes lenne másképp ránézned a helyzetedre és a megoldást keresned az elvégzett szakod okolása helyett!
2018. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Az ELTÉt mindenki azért szidja, mert kevésbé gyakorlati központú az oktatás. Inkább az elméletre mennek rá.


A Károliról csak jót hallottam eddig, sokkal gyakorlatiasabb és személyesebb/családiasabb a hangulat.


(olyantól hallottam, aki mindkettőt kipróbálta)

2018. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg nem rossz a Károli sem, de az egyetemek presztízse miatt ha felvesznek az ELTE-re akkor mindenképpen oda menj.


Annak, aki szerint a pszichológia munkanélküli képző, annak jobbulást kívánok! A pszichológia az egyik legjobb szak, amelyre nem csak mint pszichológus van igény, de az üzleti életben is rengeteg helyen találnak maguknak munkát kezdve a piackutatástól a HR-en keresztül a termékfejlesztésig. Nagyon jó szak, kiemelkedően piacképes és ráadásul időtálló – az ő munkájukat nem igen veszi el az AI, szemben a könyvelőkkel.

2018. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen presztizsre gondolsz?

Mert én eddig akármilyen statisztikát néztem, Magyarországon a Károli volt pszichológia téren a vezető egyetem, megelőzve az ELTE-t és a Pázmányt is, a vidékiekről nem is beszélve.

Az ELTE sok területen jó, pszichológiában nem annyira erős. Te mire alapoztad ezt a kijelentésed?

2018. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
Én még ELTE-sként hozzátenném, hogy nálunk a tanári kar összetétele adja a színvonal magját. Továbbá érdekes megélni az az érzést, mikor ha kérdezik, hova járok, mondom, hogy pszichológiát tanulok és MINDIG az az ezt követő kérdés, hogy ELTE-n? elég lelombozó lenne azt mondani erre, hogy nem..károlin
2018. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
A tavalyi évet leszámítva MINDIG nehezebb volt bejutni az ELTE-re mint az egyházi egyetemek pszichológia szakára.
2018. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a ponthatárnak a képzés színvonalához?
2018. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!