Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol emelt szintű érettségi...

Angol emelt szintű érettségi 9 hónap alatt sikerűlhet?

Figyelt kérdés
Középhaladó szintről meglehet tanulni ennyi idő alatt egy emelt szintet? Tapasztalatokat tudtok írni nyelvtanulással kapcsolatban?
2018. aug. 30. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha gyakorlod a korábbi feladatsorokat, sima ügy.
2018. aug. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha odateszed magad és tényleg kedvből csinálod, simán. Olvass cikkeket (pl. 5percangol magazin), nézz sorozatokat angol felirattal angol nyelven, gyakorold a témaköröket, oldj meg feladatsorokat az előző évekből, stb. Az én osztályomban már három embernek megvan az emelt szintűje (most vagyunk végzősök), illetve most ősszel tervezik még egy páran. Igaz, mi nyelvi osztály vagyunk, ezért is nyomjuk ennyire a nyelveket, de ha azt nézzük, az a pár ember is egy tanév alatt készült fel az emeltre. Valamint én is középhaladó szinten vagyok és tervezek emeltezni jövő májusban.

Ami fontos, hogy ha belevágsz, akkor folyamatosan fejleszd magad ezalatt a 9 hónap alatt, tehát ne március-április körül kezdj ráeszmélni (amikor ráadásul már a jelentkezést is beadtad), hogy hopp, amúgy mindjárt itt az érettségi... Persze, a hozzáállás nyilván annak is függvénye, hogy milyen eredményt szeretnél elérni, de szerintem ha a kitartás, maga a nyelv szeretete és sok-sok gyakorlás megvan, akkor simán egy ötös :)

2018. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!