Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen első év általános...

Debrecen első év általános orvosi járók! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Debrecenben az általános orvos szakra járók közül tudna mesélni valaki az első féléves tárgyakról? Akár privátba, akár itt.

Amire kiváncsi lennék:

- Hogyan működik a csoportbeosztás? Ha egy tárgyból a 2. es csoportba kerülsz, akkor minden tárgyból a 2. csoportba fogok jàrni?

- Minden előadásra közelező bejárni? Nem akarok ellógni, félre értés ne essék, de ha pl. beteg vagyok vagy valami. Vagy ha tényleg semmit nem tesz hozzá?

- Van katalógus az előadáson?

- Gyakorlatok/Szemináriumok mennyire nehezek?

- Hogyan működnek a számonkérések? Mennyire nehezek? Melyik a legnehezebb tárgy az első félévben?

- A számonkéréseknek hétfő reggelente van bármely tárgyból mindig az időpontja? Vagy eltérhet?

- A kommunikáció és újraélesztés tárgy milyen? Könnyű/Nehéz? Hogyan lehet teljesíteni? Kiváltható-e?


Köszönöm a válaszaitokat!



2018. aug. 31. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Most leszek negyedéves Debrecenben :)

- Hogyan működik a csoportbeosztás? Ha egy tárgyból a 2. es csoportba kerülsz, akkor minden tárgyból a 2. csoportba fogok jàrni? - Igen, hivatalosan azt kell követni, ami az órarendben szerepel a 2-es csoport számára, de ha egy óra nagyon nem megfelelő, akkor át lehet kérni magad másik csoport órájához, bár ez elsőévben még nem jellemző.

- Minden előadásra közelező bejárni? Nem akarok ellógni, félre értés ne essék, de ha pl. beteg vagyok vagy valami. Vagy ha tényleg semmit nem tesz hozzá? - Nem, nem kötelezőek az előadások. Viszont van, ahol katalógusoznak néha, ha jól emlékszem, akkor az biostatisztikából volt jellemző vagy biofizikából. Esetleg mindkettőből, erre már nem emlékszem. Úgy szoktak fogalmazni, hogy "nem kötelező, de ajánlott", mert ha valahol véletlenül olvassák a neved, de nem vagy ott, akkor azért jár valami "bünti". Vagy pluszpontokat veszítesz el, vagy pl. 2 hiányzás fölött nem írnak alá az adott tárgyból, vagy nem kaphatsz megajánlott jegyet stb. Megmondom neked az őszintét: első félévben nagyívben kerültem az előadásokat:D Most vagy jól csináltam, vagy nem, nem feltétlenül követendő példa, de én nem láttam értelmét bejárni. Ennek ellenére 5-ösre vizsgáztam minden tárgyból.

- Van katalógus az előadáson? - Ezt azt hiszem megválaszoltam.

- Gyakorlatok/Szemináriumok mennyire nehezek? - A szemináriumok általában arról szólnak, hogy átbeszéljük azt, ami nem volt világos előadáson. Az elearning felületről le lehet majd tölteni az előadásanyagokat, ha nem is voltál előadáson azokat azért óra előtt érdemes átvenni. Szóval a szemináriumok végülis nem nehezek, inkább néha kellemetlenek. Orvosi kémiából jó volt, biofizikából kevésbé. Amit biofizikából elhadartak előadáson, azt kb. ugyanúgy ugyanazzal a szóhasználattal mondtak el szemináriumon, tehát egy dekával nem tudtál többet megérteni belőle, mellette pedig kérdezgettek is, és úgyse tudta senki, úgyhogy vagy 3-szor megkaptuk óra végére, hogy hülyék vagyunk vagy hogy "magukból nem lesz orvos" :D Biostatisztikából számoltunk, gyakoroltunk órán, nekünk elég szigorú tanár jutott, aki szintén szerette hangoztatni, hogy mennyire nem értünk semmit (pedig eskü igyekeztünk), de annak több értelme volt, be tudtuk gyakorolni a számolásokat. A gyakorlatok inkább hosszúak és körülményesek, mint nehezek, kémiából viszonylag kötetlen volt, kis csoportok csinálják ugyanazt, ha kész vagy, odaviszed a kitöltött gyakkönyvet a tanárhoz és kész. Biofizikából gyak előtt jegyzőkönyvet kellett írni, és felkészülni a gyakorlat anyagából. Nem szerettük, késő délután/kora este volt ráadásul, de utólag egyébként volt értelme, sikerült némi tudást belénkverni a végére.

- Hogyan működnek a számonkérések? Mennyire nehezek? Melyik a legnehezebb tárgy az első félévben? - Általában első előadáson elmondják, hogy hanyadik oktatási héten várható számonkérés, később a pontos időpontot és helyszínt is közlik, plusz a témákat, amiket számonkérnek, ezeket előtte mindig leadják előadáson. Nem kertelek: nehezek lesznek. Egyszerre kell megtanulnod rövid idő alatt nagyon sokat. Ha kémiával mész akkor az Orvosi kémia még nem is lesz olyan gáz (szerintem), inkább a bifiz egy nagy szenvedés. Ha bizonyos százalékokat elérsz, akkor azért plusz jár. Például kémiából 3 zh volt, ha mindhármat 60% fölé írtad, akkor vizsgán már nem volt írásbelid, csak szóbelizni kellett. Bifizből is valami hasonló, csak ott minimum kérdések voltak, amiket kiválthattál, nekem nem sikerült. Biostatból 1 zh van, ami egy jegymegajánló, megírod és ha sikerül, akkor nem kell vizsgázni. A legnehezebb szerintem a biofizika, de a kémia se könnyű azért.

- A számonkéréseknek hétfő reggelente van bármely tárgyból mindig az időpontja? Vagy eltérhet? - Nem mindig oda teszik, de első félévben viszonylag gyakran. Később erről is leszoknak és pl. harmadévben minden zh-t este írtunk.

- A kommunikáció és újraélesztés tárgy milyen? Könnyű/Nehéz? Hogyan lehet teljesíteni? Kiváltható-e? - Töltelék kategória. Kommunikáción tulajdonképpen beszélgettek, orvos-beteg kapcsolatról többnyire. Újraélesztés pedig gyakorlás, főként automata defibrillátor, szívmasszázs, lélegeztetés, olyasmi lesz mint a jogsis elsősegély tanfolyam. Mindkettő könnyű, teljesíteni pedig hát kommunikációra kb. csak járj be és néha mondj is valamit, újraélesztésből gyakvizsga van és jegymegajánló. Gyakon azt kell csinálni, amit egész félévben csináltál csak közben figyel a tanár. A zh is könnyű, nem kell félni. Szóval igen, ezek kiválthatóak.

Az első félév még nem lesz nagy kaland :) inkább csak amolyan rázódjunk bele a tanulásba című történet. Ennek ellenére nem lesz könnyű, később pedig csak nehezebb lesz, de második félévtől már azért bejön az anatómia, ami sokak mumusa, de legalább érdekes. Biztos van, amiben nem értene velem egyet mindenki a leírtak közül, ez csak az én szubjektív rálátásom. Kedves kérdező, sok sikert neked! :)

2018. aug. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hatalmas köszi a kifejtett válaszokért :) Esetleg még a magatartástudományok alapjai tárgyról tudnál mondani pár szót? Kötelező a bejárás? Mennyire teljesíthető? Stb? Köszi még egyszer :)
2018. aug. 31. 07:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincsmit :) A mag. tud. valami hatalmas hülyeség :D Szerencsére nem kötelező bejárni, nem is volt semmi értelme. Van belőle 1 db zh összesen, ami jegymegajánló is, őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mit kellett erre megtanulni. Egyszer átpörgettem az anyagot, valami freudi szemlélet volt benne meg hasonlók, tehát ilyen ennek meg mi köze az orvostudományhoz szintű dolgok. Nem lesz nehéz és senki nem fog vele 1 napnál többet vesződni.
2018. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy nub kérdés egy szintén elsőévestől: az mikor derül ki, hogy ki melyik csoportba kerül?
2018. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kapni fogtok emailt :) Mi a gólyatábor ideje alatt tudtuk meg, pont most ért véget az első turnus ha jól tudom. Lassan szerintem tudatni fogják veletek.
2018. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi tavaly nem kaptunk e-mailt. A neptunban találtuk meg valahol.
2018. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Mi a különbség a kötelezően választható és szabadon választható kurzusok között?
2018. szept. 2. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem sok, kötelezően választható tárgyból többet kell felvenned majd a hat év során. A 2017/18-as tanévtől kezdőknek (azaz nektek is) 293 kötelező, 49 kötelezően választott és 18 szabadon választható kreditpontot kell megszerezniük.
2018. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!