Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi tévő legyek, ilyen helyzetben?

Mi tévő legyek, ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem húznám az időt kezdjük máris:


SNI, diszgráfiás diszleksziás vagyok.

Jártam egy nyelvi előkészítős osztályba, majd egy normál kilencedik osztályba. Ám ott megbuktam matekból, és az iskola sem volt igazán az ínyemre így átmentem egy másik iskolába. Ahol a matek miatt újra 9. osztályos leszek.

Matekból mindig is rossz voltam, nem vágom mi miért történik így meg úgy benne, miért ez az eredemény stb... (Diszkalkúlia) Matek könnyítésem volt csak, ami azt jelentette, hogy nem buktathatnak matekból de attól még ugyan úgy lehet és kell is osztályozni, a dolgozatokat ugyan úgy meg kell írni stb... Ám a középiskolában már nem volt semmiféle matek korrepetálás vagy hasonló így a 3 -ast nem ütöttem meg, sőt ami azt illeti a matek korrepetálás teljes hiánya miatt szeptemberben volt két darab 2 -esem, az év többi részében meg 1 -esem ebből a tantárgyból.


A matek tanárom még azt is felajánlotta, hogy átenged ha utolsó hónapban a 10 feladatos dolgozatból legalább 1 feladatot megcsinálok hibátlanul, de nem sikerült. És mielőtt jönnének az emberek, hogy lusta vagyok... Nem...

Az előző iskolám matek tanárához is jártam, hogy megpróbáljak javítani ezen ám nem ment. A matek tanártól, osztályfőnöktől, igazgatóhelyettestől kértünk szakvéleményt ám "NEM VOLT KEDVÜK" adni... Hiába lettek többször is kérve, egyik sem adott. A nevelési tanácsadóval pedig képtelenek voltunk felvenni a kapcsolatot, mert valahogy sosem válaszoltak, a telefonon mindig a hangposta jött be stb...

Ám most, egész pontosan ha jól tudom tegnap előtt sikerült felvenni a nevelési tanácsadóval a kapcsolatot, akik közölték, hogy 16 éves kortól már nem áll módukban a felülvizsgálatot elvégezni, stb...

Azt mondták, hogy ha a tanártól kérek (és az osztályfőnöktől) szaktanári véleményt és azt mondom a nevelési tanácsadónak, hogy van szaktanári véleményem és úgy kérek időpontot, már lehetőség lesz a felülvizsgálatra, és megvizsgálhatják, hogy diszkalkúliás vagyok-e. (Nagyon de nagyon valószínű mellesleg, hogy igen.)


Ám az iskola ahova jelentkeztem közölte, hogy szeptember 14. -ke után már nem tudnak SNI -s papírokat elfogadni.

Na ilyenkor mi tévő legyek?


UI:

Egyáltalán nem tudok átjutni matekból, és az hogy megint 9. osztályos legyek (ami lenne a 3. ám a nyek miatt 4. alkalom) már nem lehetséges, és kivágnának az iskolából.



Nem tervezem, hogy egyetemre menjek így is örülök, ha az érettségi meglesz, tehát a továbbtanulásokat illetően nem szükséges írni, hogy lesz meg mintslesz.



2018. szept. 1. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lusta vagy.
2018. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát pont, hogy nem.

Én pont, hogy az-az ember vagyok aki olyan szinten eltökélt, hogy még saját maga is belepusztul...


Kicsit mazochista, és meg is szívom a munkamániám miatt. Mivel sok barátom nincs, akik meg vannak csak úgy emlegetnek, hogy computer. Mert kitalálok valamit az meg lesz alkotva, legyen az bármi.

2018. szept. 2. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"(Diszkalkúlia) Matek könnyítésem volt csak, ami azt jelentette, hogy nem buktathatnak matekból ... szeptemberben volt két darab 2 -esem, az év többi részében meg 1 -esem ebből a tantárgyból."


De ez miért gond, ha papírod volt róla, hogy nem buktathatnak meg? Nem értem.


"sikerült felvenni a nevelési tanácsadóval a kapcsolatot, akik közölték, hogy 16 éves kortól már nem áll módukban a felülvizsgálatot elvégezni, stb...

Azt mondták, hogy ha a tanártól kérek (és az osztályfőnöktől) szaktanári véleményt és azt mondom a nevelési tanácsadónak, hogy van szaktanári véleményem és úgy kérek időpontot, már lehetőség lesz a felülvizsgálatra, és megvizsgálhatják, hogy diszkalkúliás vagyok-e. (Nagyon de nagyon valószínű mellesleg, hogy igen.)"


Még csak valószínű? Akkor korábban mi miatt kaptad a könnyítést matekból? Ezt se értem...


"Ám az iskola ahova jelentkeztem közölte, hogy szeptember 14. -ke után már nem tudnak SNI -s papírokat elfogadni.

Na ilyenkor mi tévő legyek?2


Te csak szerezd meg a papírt (lehetőleg minél hamarabb, de ha szept. 14. után sikerül csak, az is több, mint a semmi), és majd kérdezd meg a nevelési tanácsadóban, hogy megteheti-e az iskola, hogy szept. 14. után nem fogadja el. Nem nagyon hiszem...


És ne meséld be magadnak előre, hogy egyáltalán nem tudsz átjutni matekból. Lehet, hogy olyan könnyítést fogsz kapni, hogy csak szóbelizned kelljen, meg az is lehet, hogy teljesen felmentenek az osztályozás alól.

2018. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Ha beviszel róla az iskolába egy hivatalos orvosi/pszichológiai papírt,akkor szerintem kötelesek elfogadni
2018. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. És nem csak egy bizonyos dátumig, hiszen bármikor előállhat egy ilyen probléma, nem csak pl. szept. 14. előtt... Még jó, hogy nem azt találták ki, hogy influenza miatt csak mondjuk febr. 20-ig lehet igazolást vinni, utána már nem hiszik el, hogy tényleg influenza miatt hiányoztál még akkor sem, ha orvosi igazolást viszel.
2018. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!