Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétszer elhagytam, el akartam...

Candy doll kérdése:

Kétszer elhagytam, el akartam válni de visszakönyörögte magát. Van valaki aki a tud nekem tanácsot adni hogy mitévő legyek? Vagy van-e valaki olyan aki esetleg ilyen helyzetben volt? Hogyan jutott ki belőle?

Figyelt kérdés
19 éve vagyunk házasok a férjemmel, van három gyermekünk mind a három tinédzser. A 19 év alatt nagyon sok gondunk meg problémánk volt de megpróbáltunk mindent helyre hozni. Kétszer elhagytam, el akartam válni de visszakönyörögte magát. Ideig óráig jó volt de vissza estünk ugyan oda ami végett el mentünk.Sírt mindent megigért és azzal fenyegetőzött hogy öngyilkos lesz ezért visszajöttünk hozzá.Nem tudom hogy mit tegyek, hogyan mondjam meg neki hogy nem szeretem és el akarok válni. Én is és a gyerekek is nagyon félünk a férjemtől mert nagyon erőszakos ember, nem ver minket de ordítozik ránk erőlteti az akaratát lelkileg terrorizál minket. Nekem jelenleg van egy kapcsolatom és az új barátom szeretné ha hozzá költöznénk szereti a gyerekeket is jól kijönnek, csak nagyon félek mert a férjem aztmondta hogy ha megtudja hogy van valaki más akkor megöli. A kapcsolatot számtalanszor próbáltuk már rendbe hozni de mindig azt mondja hogy én vagyok a hibás és én nem vagyok család építő. Én már csak úgy szeretem őt mint a gyerekeim apját, nem szerelemmel és ezt hiába tudatom vele mindig azt mondja hogy ezen még lehet változtatni csak akarni kell. Sokszor vagyok depressziós sokat sírok, és már az öngyilkosság is eszembe jutott. Ha elköltöznénk mindenki ellenünk fordulna mert mindeninek a szemében én lennék a rossz. Gondoltam hogy pszichológushoz fordulok de a férjem azt mondta hogy oda csak a hülyék járnak.

2017. okt. 10. 08:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Ismerős helyzet. Ott rontottad el, hogy az első "elhagytam" után visszamentél.

Én is egyszer elhagytam, visszasírta magát, ígért mindent, hogy jobb lesz. Nem lett. Én másodjára is elhagytam, de akkor már nem mentem vissza. Rögtön beadtam a válópert. Igen, nekem is fenyegetőzött öngyilkossággal, többször is. Erre én annyit mondtam, hogy érzelmi zsarolással sem ér el semmit, és azt csinál amit akar, engem már rég nem érdekel. Igen a család is ellenem fordult, főleg anyósomék, az ő rokonai. De ez sem érdekelt, mert tudtam sűrűn nem fogok velük találkozni. A válásom sem volt könnyű, de úgy voltam vele, hogy egyszer ennek is vége kell, hogy legyen.

Tudod mit bántam meg? Hogy amikor először elhagytam, akkor visszamentem. Én éltem a magam életét, és nem érdekelt ki mit gondol..Ennek már 10 éve. Csak megjegyzem: A volt férjem még él, sőt új nője van akit szintén érzelmileg zsarol (a fiam által tudom) én 10 év alatt csak egyszer találkoztam anyósomékkal akkor is azért mert ballagás volt. Az ő rokonait nem láttam, az én rokonaim akik ellenezték már el is felejtették, hogy ellenem voltak. Na ezért ne félj lépni, mert nem az számít ki mit mond, hanem, hogy te hogy gondolod.

Nekem egyébként egy jó barátom mondta: "Mire vársz? csak 1 életed van, éld úgy, hogy elmondhasd: boldog vagyok"

sok sikert

2017. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha ennyi eszed van, nem segíthetünk... minek mentél hozzá vissza? Most már különösen vergődésnek tünne az újbóli szakítás, hisz ugyis hülyéskedsz.
2017. okt. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Egyszer visszamentél hozzá, mostmár úgy gondolja, mindig vissza fogsz menni. Az öngyilkossággal fenyegetőzés és minden más is érzelmi zsarolás. Ezek játszmák, ellened. Ő egy beteg ember, nem való se társnak, se apának. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy nem fogadkozol, hanem elmész. Van melletted, aki segítsen, tudsz lépni. Csak a zsarolásaival tart vissza. Vagy megkeményíted magad és átlátsz ezeken a fenyegetőzéseken, meg a te pocskondiázásodon, amikkel gyengíteni próbál és a saját hatalmát erősíteni, vagy tovább őrlődsz egy ilyen emberhez láncolva. Mivel gyerekeid is vannak, az ő érdekükben is meg kell tenned ezt.

Ezzel az emberrel nincs mit helyrehozni, terrorizál, hibáztat, fenyegetőzik - valójában jellemgyenge, gerinctelen ember, a kudarcait rád hárítja, nem tartozol neki sem az életeddel, sem a gyerekekével.

A egyetlen megoldás a végső elhatározás, segítségkérés több embertől is és kilépés. Végleg!

2017. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%
Hogy lehet valaki ennyire ostoba? Ha el akarok válni, akkor elválok, mindenki úgy könyörög, ahogy akar! Nem tudom, de nekem pl. csak 1 életem van és azt senki kedvéért nem fogom elbszni. Ugye nem képzeled, hogy öngyilkos lesz? Ne legyél már ilyen naiv 40 évesen, könyörgöm...12 évesen még elmegy...
2017. okt. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Kedves utolsó.

Ne nevezd ostobának a kérdezőt amíg nem tudod mit élt át nap mint nap. Könnyű úgy a fotelben pocskondiázni másokat ha fogalmad sincs, milyen amikor sok éven keresztül érzelmileg padlóra küldenek, amikor az önbecsülésedet a földig tapossák. Persze jöhetsz azzal, hogy veled ez nem történhet meg, mert te fa**a gyerek vagy! Pedig te is lehetsz idegroncs, főleg ha ennyire érzékelten tuskó vagy aki nem képes felfogni, hogy sok ember nem olyan erős lélekben..

Nem kívánom, hogy ilyen helyzetbe kerülj, de nem árt ha felfogod, hogy akár te is lehetsz egyszer olyan helyzetben amikor a körülmények, érzelmek miatt képtelen leszel racionálisan dönteni..

2017. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem leszel mindenki szemében rossz. És nem kell mások véleményével foglalkozni. Ez a te életed, meg a gyerekeidé.

Most legyél egész életedben boldogtalan, mert Micike meg Jucika majd pletykálnak rólatok???

Szerintem mondd meg a férjednek, hogy vége, költözz el, és tartsd is magad a döntésedhez. Ne menj vissza, ne beszélj vele, ne reagálj a próbálkozásaira, fenyegetéseire. Ő is élje az életét. Egy idő után majd beletörődik.

De eddig ugye, akárhányszor próbálkozott, mindig meg volt az eredménye, és visszamentetek. Nyilván most is be fog próbálkozni.

2017. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek sikerült kicsit összeszednem magam adtatok egy kis önbizalmat azonban nem tudom meddig fog tartani mert órákat beszélünk telefonon...órákat KELL beszélnünk telefonon meg élőben is bűntudatot akar kelteni bennem.Szerinte az hogy 9 hónapja elhagytam az nekem kellett hogy egy nagy pofon legyen és nekem kellene belőle tanulnom.Mióta visszajöttünk órákon át beszél nekem. Nem is tudom elmondani hogy hogyan de eléri hogy eltompuljon a fejem amikor beszél mikor mondja nem tudok átlátni a szavain.Engem nem hagy hozzászólni mindig rám förmed és fölemeli a hangját hogy még nem fejezte be.Tegnap is 2 teljes órán keresztül beszéltünk és a végére nem tudtam épeszűen gondolkodni. Mikor abbahagyja és kicsit kitisztul a fejem utána már látom nagyjából hogy mi történt de akkor már megigértetett velem valamit vagy bocsánatot kértem tőle sokadszorra is mindenért.
2017. okt. 10. 09:44
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

7: Adjon erőt az új párod, a gyerekeid, a nyugodt élet reménye.

Ne beszélgess vele órákat. Ne adj rá lehetőséget, hogy bűntudatot keltsen benned. Én semmit sem beszélnék vele. Mert ha hagyod beszélni, akkor majd megsajnálod. Legalábbis én ilyen vagyok. Akkor már egyszerűbb nem is beszélni. Szerintem már nincs is mit megbeszélnetek. Ennyi idő alatt már mindent kibeszélhettetek magatokból. Ő nem beszélgetni akar veled, hanem befolyásolni.

2017. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A férjem azt vallja magáról hogy ő a 19 év házasság alatt egyszer sem hazudott nekem soha és eggyetlen egyszer sem gondolt más nőre helyettem.Ezt én úgy vélem hogy hazugsák hiszen nincs olyan ember aki ne hazudott volna még életében de mikor ezt megmondtam neki lekicsinylően rám nézett mintha sajnálna és azt mondta hogy csaknem hazugnak tartom ? És hogy nem magamból kellene kiindulnom mert ő bizony soha nem gondolt más nőre meg nem is hazudott.Azonban tuom hogy ez nem igaz voltak kétes ügyei csak sajnos nem tudtam rá bizonyítani ő meg persze a mai napig tagadja hogy bármi köze lett volna a munkatársnőjéhez vagy ahhoz a 16 éves lánykához akit hülyített.Az ismerősei a lánynak hetekig ide jártak ócsárolni őt h mit képzelt és fel akarták jelenteni liliomtiprásért. Az ügyből nem lett semmi mert egyfolytában tagadta. Így 6 év távlatából mikor ezek az ügyek voltak ha visszakérdezek rájuk azt mondja hogy az a múlt és ne merészeljem bolygatni az már lezárult és ő akkor sem csalt meg akkor sem hazudott nekem az az egész csak félreértések sorozata.
2017. okt. 10. 10:12
 10/22 anonim ***** válasza:
34%
Akárhogy is nézzük, ez egy szado-mazo kapcsolat és ilyenkor felvetődik az a kérdés is, hogy még talán Te is némi kedved leled abban, hogy valaki könyörög neked. Részedről az csak kifogás, hogy "félek mert a férjem azt mondta hogy ha megtudja hogy van valaki más akkor megöli." A dolgot neked részben azért kell átgondolnod, mert az "Én már csak úgy szeretem őt mint a gyerekeim apját" kifejezés árulkodó a Te érzelmeidet illetően, hiszen ha nem szeretnéd, akkor nem a "szeretem" szót használtad volna, vele kapcsolatban ez a szó fel sem merült volna. Ugyanakkor a jelenlegi barátodhoz fűződő kapcsolatban a Te érzelmeidről nem beszélsz, csak a barátodéra meg a gyerekekére derül fény. Ha valaki biztos a saját érzelmeiben, akkor sokkal határozottabban fogalmaz. Ráadásul azt hiszed, hogy a pszichológus majd határoz helyetted. Nem fog. Ezt neked kell megtenned.
2017. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!