Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amikor új osztályba mentek ti...

Amikor új osztályba mentek ti is éreztek úgy mintha mindenki hasonlítana valakire?

Figyelt kérdés
Gyöngyösön élek, 8. osztáyból mentem tovább tanulni Budapestre, és minden egyes osztálytársam emlékeztetett valakire, mintha lenne már egy ugyan olyan ismerősöm. Aztán kijártam a pesti sulit, tovább mentem megint és még csak 8 napja vagyok az új osztályomban, de hihetetlenül meg akarom fejteni, hogy ki néz ki úgy..mintha már ismerném őket, de hát sosem láttam őket. Hogy lehet ez? És más is érez így?

2018. szept. 8. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális (reakció). Azt nem tudom, te mennyire veszed könnyen a suli és a környezetváltozást, de szerintem alapvetően olyan az emberi természet, hogy mindig próbálunk keresni az új helyzetekben valami biztonságosat, megszokottat, otthonosat. Mikor valami új helyzetbe kerülök, új embereket ismerek meg, igazából tudattalanul elkezdem hasonlítgatni, összevetni őket az eddigi "tapasztalataimmal". Úgymond keresek valami olyant bennük, ami alapján biztonságban érezhetem magam velük. De ez azért nem feltétlenül jó egyébként hosszútávon, meg nekem viszonylag hamar el is múlik, hogy a régi ismerőseimet keresem bennük, és inkább arra törekedek, hogy tiszta lappal induljon az egész. :)
2018. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Dettó. Köszönöm, sok újat mondtál. Pont erre voltam kíváncsi. :)
2018. szept. 8. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!