Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Dunaújvárosi egyetem?...

Milyen a Dunaújvárosi egyetem? Milyenek a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Érdekelne minnél több info! Válaszokat előre is köszönöm!

2018. szept. 8. 23:21
 1/6 anonim válasza:
55%
Egy vicc kategória csak azok mennek oda akiknek kevés a pontuk de még is tanulni szeretnének.
2018. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd pontosabban? Köszi!
2018. szept. 8. 23:38
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy azóta valahol máshol kaptál-e választ a kérdésedre, vagy hogy még aktuális-e, de azért leírom az én tapasztalataimat hátha segít.


Katasztrofális. Én elkövettem azt a hibát, hogy oda jelentkeztem, azóta is bánom. Én is meg azok is akikkel együtt kezdtünk és már 2 éve végeznünk kellett volna.


Nekem csak az informatika szakról vannak tapasztalatim, azokat fogom leírni.


Online tárgyak: Az egyetem úgy döntött, hogy a legnehezebb tárgyakat (2 tárgy) online oktatásban tartják meg, ami azt jelenti, hogy félévente csak 2 konzultáció van, ezen kívül a moodle rendszerbe van feltöltve az anyag... Hát az anyagot általában 5-6 késéssel teszi fel a tanár. Erről a tanárról azt kell tudni, hogy azért buktam meg a tárgyából előző félévben, mert (alapból is ütközött 2 3. féléves tárgyam mert igénytelenül csinálják az órarendet) nem jött be az egyik alkalommal ZH-t íratni. A pót zh alkalmával pedig már a másik tárgyat írtam, úgyhogy nem volt lehetőségem megint elmenni az ő tárgyára, habár mások mesélték, hogy akkor se ő tartotta hanem helyettesítés volt.


Tanulmányi hivatal: Egyáltalán nem segítőkészek, a legtöbb problémára nem tudnak választ adni. Van egy lány aki az ő hibájukból már 2 félévet csúszik mert valamilyen iratait nem hajlandóak megcsinálni és sosem kap választ tőlük, pedig csak a záróvizsgája lenne hátra.


Tanárok: Legfontosabb dolog tudni, hogy 2018 nyarán 10 tanárt bocsájtottak el, és jelen pillanatban nincs elég tanár, így van, hogy olyan ember tartja az órát akinek az adott tárgyhoz fogalma nincs. Én egy ilyet kaptam programozás tanárnak, annyiból állt az óra, hogy ő mesélte az életét mi pedig kaptunk feladatokat megoldásokkal együtt és szerinte úgy kellett volna megtanulnunk programozni, hogy magunktól rájövünk a lépésekre ameddig ki nem jön a megoldás. Ez volt a gyakorlat. Elméleti részen 70~ diákból több mint 60 megbukott szimpla szívatás miatt. Akik átmentek azoknak azért sikerült mert már másodszor vagy harmadszor voltak ott. Ezen kívül a legtöbb tanár minimum 15 percet késik az óráról, de volt olyan is aki általában 30-40 percet szokott késni, de ettől függetlenül az óra nem volt tovább tartva. Azzal kárpótolt minket, hogy zh közben kiment a teremből...


Órarend: Első félév általában normálisan van megcsinálva, de onnantól egy katasztrófa. A csúszásomnak a legfőbb oka. 3. félévben 3 tantárgyból kerültünk várólistára amiről a 7. héten kerültünk le. A 6. héten kellett volna az első ZH-t megírnunk... Ezen kívül úgy döntöttek, hogy beraknak minket az angol csoportba annak ellenére, hogy többen németet tanulnak. Annak ellenére, hogy van középfokú nyelvvizsgám, az egyáltalán nem volt elég arra, hogy Linux tárgyat meg tudjam angolul tanulni, főleg ilyen késői kezdés után. Elkezdődött a csúszás... 5. félévben mikor megint felvettem ezeket a tárgyakat, kiderült, hogy 2 ütközik. Na hát erre azt a választ kaptam, hogy oldjam meg a tanárral. Jó... odamentem, van-e lehetőség konzultációra? Nincs... Oké.. bukás megint.


Vizsgák: Tanárfüggő. Van aki imádja a diákokat megszívatni beugró kérdésekkel, van aki engedékeny. Én első félévben egy szivatós tanárt kaptam (azóta hála istennek nyugdíjba ment). Bementünk, mondta, hogy igazoljuk magunkat, előttem álló srác odaadta a jogosítványát, erre a tanár megfogta és kidobta a kukába, hogy az nem jó... No komment. Miután hibátlanul lefeleltem, 4-est kaptam mert elkezdett olyan kérdéseket feltenni amik nem voltak benne a tételben, és közölte, hogy nála csak az kaphat 5-öst aki többet tud mint ami a tételben van... kösz.


Mindezek ellenére még mindig 3.85-ös átlagom van mert amit normálisan tanítanak az könnyen megcsinálható, de a többi az katasztrófa. Konkrétan senkit nem érdekelt, hogy önhibánkon kívül buktunk meg több tárgyból is, mindenkitől elvették az állami ösztöndíjat.



Ennek az egyetemnek van a legnagyobb bukási aránya, gyakorlati helyet alig lehet találni mert nem veszik semmibe ezt az iskolát.


Hát ennyit tudok csak mondani róla, ez az én tapasztalatom, nem tudom, hogy a többi szakon hogyan oktatnak, de ha informatikát akarsz tanulni akkor keress másik iskolát.

2019. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
Nem érdemes jelentkezni,2020-tól már nem indulnak évfolyamok, bezárják a sulit.
2019. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Miért zárnák be? Én is oda járok, tavaly vettek fel és csak jó tapasztalataim vannak.
2020. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hátha még valakinek feldobja a net.


Életem legnagyobb hibája volt ide jönni.


Nem viccelek, általános iskolában többet kellet tanulnom , mint itt.



2024-ben online órák vannak nagyrészt . Pedig aztán se covid se fűtés .


Hogyan is néz ki egy hetem?


Fele annyi tantárgyad se lesz, mint más normális egyetemen . Cserébe mind 5 kredites.


Hétfő: egy online előadás és online gyakorlat


Kedd: egy online előadás és online gyakorlat . Viszont az oktató le tudja az egészet 45 perccel. Gratulálok.


Szerda: 1 elő egyetemi színvonalú óra , 1 rendes gyakorlat majd 1 45 perces előadás ami csak 2 hetente tartanak meg, mert túl sokan vagyunk és egyik héten A csoport másikon B.


Csütörtök : egy össze ollózott hosszú online előadás



Péntek : 4 órás előadás előben, amit külső cégek tartanak .



Siralmas . Számonkérés alig, az is teljesíthető . Szorgalmi időszak max 13 hét. Ingyen diploma és fogalmad se lesz semmiről . 2 éves mérnök szaktársaim se deriválni de még integrálni se tudnak . Infósok meg egy legnagyobb elem kiválasztását nem tudják leírni egy sima konzolos applikációban.

ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!