Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános Orvosi sorrend?

Általános Orvosi sorrend?

Figyelt kérdés

Mivel debreceni vagyok, ez áll az 1. helyen. A SE-t hülyeségnek tartom megjelölni, mert oda a legmagasabb a ponthatár, így ha oda elég lenne a pontom, a DE-re is. Viszont 2-3. helyre nem tudom eldönteni, hogy Szeged és Pécs milyen sorrendben legyen. Pécs duplája Szegednek távolságban, de 200 km-en túl szerintem már ez kevésbé szempont, így hangulat/egyetemi élet/város stb szempontjából szeretnék dönteni. Egyik városban sem jártam még és nem is valószínű, hogy Pécsre eljutok nyílt napra.

Aki egyikre-másikra jár, tudna mesélni egy kicsit? Pl mit szeret és mit kevésbé az adott egyetemen?



2018. szept. 10. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Én szerettem Szegedre járni. Alapból tetszik a város, mert fiatalos, tele van egyetemistával, mindig van valami program (borfesztivál, sörfesztivál, halászléfesztivál, pálinkafesztivál stb.), csomó kedvezmény van a hallgatóknak, ráadásul az államin tanulók többségének még a tömegközlekedésre a bérlet is ingyenes. Emellett kaptunk jegyzettámogatást is, ami orvosin elég jól jön. Sok az egyetemi és külön az orvosis program is (gólyabál, kari bulik, télen korcsolyaestek stb.). A könyvtár jól felszerelt.

Az oktatás gondolom hasonló, mint az összes többi orvosin: az elmélet erős, a gyakorlat meg gyenguszka. Persze ezt az egyetemisták sosem fogják bevallani, mert mindenki szerint a saját egyeteme a legkirályabb, de én már végeztem, kicsit másképp látom a dolgokat.

Az oktatókra az jellemző, mint minden suliban: van, amelyik marha jó előadásokat tart és van, amelyik halál unalmasakat. Vizsgákon velem mindig korrektek voltak, nincs miért panaszkodnom, de ezt a véleményemet nem valószínű, hogy mindenki osztja.


Szerintem Szeged jó választás, de Pécsen életemben csak egyszer jártam, szóval nem nagyon tudok nyilatkozni.

2018. szept. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden az utóbbi években mindig magasabb volt a ponthatár, mint Debrecenben, úgyhogy több mint valószínű, hogy jövőre is így lesz, tehát, ha oda nem vesznek fel, akkor Szegedre sem, így gyakorlatilag kb. csak Pécs marad második opciónak.

Persze annyira nem szokott nagy lenni a különbség, így akár történhet változás is, de a közelmúltban nem volt rá példa.


Én Szegedre járok. Ilyen általános jellegű kérdésekre sosem tudom, hogy mit válaszoljak. :D Egyébként nagyon hosszan tudok fecsegni az egyetemről, tanításról, de amikor nem konkrét kérdést tesznek fel, akkor semmi nem jut eszembe.

Szeretek idejárni, szerintem jó döntés volt. Megfelelőnek tartom az oktatást, a tanárok többsége is korrekt, akikkel eddig találkoztam, a legtöbb tantárgyból a követelmények is abszolút teljesíthetőek. (mondjuk az anatómia kb. évről-évre nehezebb...)

Aránylag közel vannak egymáshoz az épületek, bár ha jól tudom, Debrecenben minden kb. egy épületben van, az biztos jobb lehet, mint ide-oda mászkálni órák között, még akkor is, ha nem túl nagy a távolság.

Pozitívum még, hogy Szeged valamennyivel olcsóbb város, mint Debrecen. A diákélet nem rossz, de azért nyilván nem egy Pest. Szórakozóhely szerintem kevés van, és unalmas mindig ugyanoda járni.

A jegyzettámogatás (13 ezer ft) tényleg jó dolog, nem mindegy azért, mikor minden évben van legalább 1-2 olyan tankönyv, aminek az ára 15+ ezer forint.

2018. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!