Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem érzem jól magam az egyetem...

Nem érzem jól magam az egyetemen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vén fejjel levelezős egyetemet kezdtem, de nagyon rosszul érzem magam az ottani társaságban, mert már mindenki másod-sokad diplomával és nyelvvizsgával, valamint szakmába vágó tapasztalattal rendelkezik, én meg minden tekintetben kilógok a sorból, a tanárok is furán néznek rám és a nyelvvel sem boldogulok, ami a diplomához kellene. Sajnos már nem úgy fog az agyam, mint régen. :(

Most úgy érzem, hogy inkább elmennék valami rövidebb és kevesebb követelményű OKJ-s képzésre, ahol több sikerélményem és talán jobb társaságom lenne, valamint esetleg hamarabb munkám is.

Teljesíthetetlennek érzem az egyetemi követelményeket most, hogy benne vagyok és le is néznek úgy érzem, szóval nagyon rosszul érzem magam a fiatalok között.


Ha még sikerülne is elvégeznem a tárgyakat, a nyelvvel nem boldogulok sehogy sem, pedig már évek óta tanulom és már meg is utáltam, az a baj.


A másik problémám, hogy szakmai tapasztalat híján diplomázás után idősebb fejjel lehet-e még esélyem elhelyezkedni pedagógusként zéró tapasztalattal?


Nagyon elbizonytalanodtam és elmagányosodtam.


Valahogy nem érzem magam odatartozónak.


Azért jelentkeztem, mert a felsőoktatási palettából ez érdekelt eddig a legjobban, de hogy belekerültem, már egyáltalán nem tartom az én világomnak az egészet.


Ti mit tennétek a helyemben?


Egy idős, munkanélküli nő mihez kezdhet, ha csak most adódott ilyen lehetősége, de úgy érzi túlvállalta magát és nem illik oda?


Nagyon el vagyok keseredve és már az öngyilkosság is megfordult a fejemben! :(((



2018. szept. 12. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Melyik szak?
2018. szept. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme, hogy ennyire belelovald magad. Nem muszáj kitartani e mellett a szak mellett, válthatsz is vagy ott is hagyhatod. Nem dől össze a világ. Viszont a lelki támogatásodra lehet nem ártana felvenni a kapcsolatot egy tanácsadó pszichológussal, a pályaválasztási nehézségekben is tudnak segíteni.
2018. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Mennyi "idős" vagy ?
2018. szept. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Milyen pedagógus lennél

végzést követően ?

2018. szept. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Pedagogushiany van szoval munkad tuti lenne. Esetleg masik egyetem? Figyu, en 18 evesen kezdtem tavaly, nappalin, de en is baromi sokat szenvedtem, nem ismertem senkit, nehez volt. Aztan lettek barataim meg belerazodik az ember. Nem szabad feladni az elso bukkanonal, kudarcnal, ennyi a nagy titok. Nem kell raparazni teljesen, ha nem megy elsore, akkor majd megy masodjara. Egyetemen nem ciki bukni se. Nem olyan, mint az altalanos vagy a gimi. Csak lazan. A tobbi ember fejere meg magasrol tegyel. A nyelv majd megy idovel, raersz meg. Esetleg iratkozz be egy tanfolyamra vagy keress egy magantanart, ha annyira gaz a helyzet. Ha kesobb sem erzed magad jobban, akkor se add fel szerintem, ha ez erdekel. Akkor menj at masik suliba. Levelezon egyaltalan nem ritka, hogy idosebbek tanulnak. En nyugdijas koromban tuti evvel fogom elutni az idot, elvegzek valami semmirevalo okorseget, ami erdekel. 😁
2018. szept. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem az önbizalmaddal van gond, meg azzal, hogy nem tudod elfogadni hogy "öregszel".Azt hitted, ha egyetemre jársz, lelkileg is megfiatalodsz, de pont ellenkezője történt.

Ha ennyire nem bírod, nehéz lesz végigcsinálni.De még most kezdted, szeptemberben? Akkor ne várd, hogy rögtön minden szuper legyen.Várj még 1-2hónapot, ha addigra sem érzed magad jól, hagyd ott.De lehet addig megszokod, és jó viszonyba is kerülsz emberekkel.

De egy pedagógusnak életvidámnak, kitartónak, barátságosnak kell lennie, és megfelelő önbizalommal rendelkeznie.Másképp nem való gyerekek mellé.Főleg meg ilyen öngyilkossági gondolatokkal. Milyen pedagógus lenne így belőled?

Pedagógus csak akkor legyen valaki, ha elhivatott iránta, szereti a gyerekeket, imád velük lenni. Nem úgy, hogy elolvassa a felsőoktatási palettát, és kizárásos alapon, jó akkor mivel a többi szakma nem jó, pedagógus leszek.

2018. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár erről nem írtál, de egyedül élsz?Azért érzed az elmagányosodást?Mert akkor valahogy ebből is ki kéne törnöd, társat keresni, barátokat.
2018. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!