Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, minden maga alá temet az egyetemen?

Figyelt kérdés

Vegyész szakon most kezdtem az egyetemet. A kémia tényleg a mindenem, hobbim is, ezer éve tudom, hogy ide vágytam. Viszont most azt érzem, alig tanulok jóformán kémiát, csak ilyen-olyan matekot, fizikát, és ami van kémia (pl. atomelmélet), az sem igazán az, amire vágytam.


Folyamatosan készülök, de azt érzem, soha nem érek a végére. Jönnek a zh-k és úgy érzem magam, semmit de semmit nem vagyok képes elsajátítani abból, ami oda kell, olyan mintha semmi nem sikerülne. Az elmúlt időszakban folyton azt kérdezgetem, hogy egyáltalán ide való vagyok-e, és még csak a szorgalmi időszak 4. hete zajlik...


Hiába készülök, tanulok, egyszerűen nem értem, most miért nem látom az eredményét...


Mit csináljak, hogy ne érezzem magam ilyen elveszettnek, illetve hogy jobban érezzem magam? Mintha csalódott lennék kicsit, mert az az érzésem, nem egészen azt tanulom, amit vártam.


Egyébként maga a vegyész szakma nagyon tetszene, de egyszerűen agyonnyom a gondolat, hogy ez mégsem nekem való és néha ott tartok, hogy sírva elrohannék és otthagynám...Korábban soha, de soha nem éreztem így a nehezebb periódusaimban sem.


Mi lehet a baj? Vagy tényleg csak szokatlan, hirtelen sok/nehéz ez az egész, és azért érzem ezt? Hogy nyugodjak meg kicsit? Korábban azt vártam, hogy felüdülés lesz ez az egész, mert kémia, de most pont, hogy rosszabbul érzem magam, és nagyon hiányzik a gimi. :(


Sajnálom, ha kicsit hosszú lett. Várom a válaszokat!



2017. okt. 3. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Mássz ki alóla! Csináld meg csak azért is!

Első 3-4 félév = alapozás, aka. köze nincs ahhoz amit szeretnél. Legalábbis úgy érzed. Sokan esnek abba a hibába, hogy otthagyják 2 év után, hogy "ez nem is az amire vágytam", és pont az első két év nem az.

Egyetemen amúgy is, az első két évnek az a lényege, hogy szívassanak, hulljon a férgese alapon. Le kell nyelni, túl kell élni. Nem csak neked rossz, más is érez így, hidd el.

2017. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Én BSc elején ugyanezt éreztem, csak Proginfón. Első félév ezzel telt el, hogy "jó helyen vagyok e". Nálam a lendületet a Zh-k hozták meg, aztán a vizsgaidőszak rémes volt. De a második félévben helyrebillent a dolog:)

Légy türelmes önmagaddal, 4 hét még kevés. Próbáld meg élvezni az egyetem adta lehetőségeket (legyen az tanulással, szabadidővel kapcsolatos).

2017. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Az előttem lévők jót írtak. Esetleg saját bőrödön megtapasztalod amit én is tettem. Fél év gyatra teljesítmény után passzív félévvel de otthagytam a sulit, külföldön a 8 általánost igénylő munka rádöbbentett, hogy tényleg ez vár rám, nem lett volna jobb kicsit jobban odafeküdni és csinálni? Nyáron végeztem gépészmérnök BSc-t, igaz csúszással. Most MSc-t csinálok levelezőn viszont itt már fizetősön. Ha csúsznék sem bánom, feladni nem fogom, mert itt a 3 félévben alig van tantárgy és csak 3 szopás amiből 1 már sikerült, a 4. szemeszterben meg csak a diplomaterv lesz remélem. :D
2017. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót éltem át, csak más szakon. Szóról szóra.

Egész csini lett a legtöbb gyakorlatom jegye, de nem hittem el, hogy minden jól megy. Gimiben a tanárnál is többet tudtam sokszor, nevetséges volt az ottani követelmény. Itt meg egy voltam a sok közül és közel se a legjobb. Fura volt. Aztán vizsgaidőszak elején, december 22-én meg is buktam egy alapozó tárgyból...:'D képzelheted. Szenteste ment a család misére, én meg tanultam valamit, amire sose lesz szükségem..


Aztán jól sikerültek a nehéz vizsgák is, beért a tudásom. :) Nem tudom biztosan, de a szakomon valószínűleg az egyik legjobb átlagom lehetett.

És most is itt vagyok, már tudományos pálya felé terelem az életem és keményebb tolom neki, mint valaha hittem volna.


Az első félév mindenkinek szívás. Lehet a második is. De nem szabad feladni, teljes gőzzel kell dolgozni, pörögni (és persze szociális életet élni :D)


Kitartást!

2017. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. szept. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!