Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-ÁJK jogász szakról...

ELTE-ÁJK jogász szakról tapasztalatok? (lent)

Figyelt kérdés
Általánosságban is érdekel, de én OLK-ra szeretnék menni. Munka mellett csinálnám, tudom, hogy kemény lesz, de válasz előtt olvassátok ezt el. NEM szubjektív vélemény érdekel, hanem hogy általában egy félévben hány vizsga szokott lenni, melyek a kiugró félévek, amikor sokkal több/sokkal kevesebb? (Olyan szakról van diplomám, ahol kevés, de fajsúlyos vizsgák vannak, szóval tudom, hogy a 4 vizsga is lehet keményebb, mint egyes szakokon a 8.) Mik a csúszótárgyak, mellyek ha nincsenek meg, nem lehet következő félévben megcsinálni és épül rá a következő X db tantárgy, csúszol miatta egy évet? Vagy hogy van ez levelezőn? Az első diplomámat nappalin és (nyilván) más szakon szereztem, így nem tudom, hogy levelezőn, illetve jogon hogy megy ez.

2018. szept. 22. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! ELTE ÁJK honlapon fenn van a képzési tanterve a levelező szaknak, ott fenn van, hogy mi mire épül. Nagyon könnyű csúszni, mivel minden mindenre épül gyakorlatilag, szigorlatok nem csúszósok általában mert vizsgakurzus van belőle.

Én nappalin voltam, de szerintem nagyjából hasonló számú vizsga volt a levelezősökkel, általában 7-8 (de a honlapon félévre bontva láthatod). Ha van kérdésed, írj nyugodtan!

2018. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, ez ismerős. Első diplomám általános orvosi, úgyhogy tudom, miről beszélsz. Az első 3 évben minden kötelező tárgy csúszó. És hiába van pl következő félévben vizsgakurzus, mert az abban a félévben ráépülő tárgyakat már nem lehet felvenni, azok miatt meg a következőt stb,tehát mindenképp évcsúszás. Az augusztusi pedig nagyon nagy szerencsejáték is, illetve idegörlő is, akkora a tétje. Negyedévtől van az, hogy a legtöbb tárgy nem csúszó, de utána ötödévben annyi vizsga van, hogy meg kell csinálni időben mindegy. Na, mindegy. Nem erről szól a kérdés, hanem a jogról.

2018. szept. 23. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudtam a privát üzenetedre válaszolni, mert nem engedi, ezért itt teszem. Teljesen segítő szándékkal írtam, nem is értem a hangvételt a leveledben, egyáltalán mire fel. Remélem csak egy falsch irogató vagy és valóban nem orvos, mert akkor nagyon sajnálom a leendő pácienseid. Egyébként pedig ha annyira lenézed a jogi képzést, illetve nehézségét, minek akarok elvégezni? Gondolom valami bukott orvos lehetsz, akinek csak az számított, hogy 'dr.' kerüljön a neve elé. És még utoljára annyit, semmi jogászi sértődöttség nem vezetett az írás közben a te általános orvosi szakoddal kapcsolatban, (nem is értem ezt a feltételezést).
2018. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen független vagyok és csak a hozzászólásokat olvastam. Utolsó kérdezném, hogy miért csinálná a jogot csak a dr. miatt, amikor az orvosival már volt tapasztalata és ott ugyanúgy jár a dr. cím?
2018. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!