Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akkor is segít az angol...

Akkor is segít az angol tanulásban az idegen nyelvű film (persze angol) ha analfabéta vagyok a nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nyelvvizsgát, lehet indul egy kurzus, de felvételi is lesz. Arra gondoltam, hogy jobban ráhangolódjak a nyelvre elkezdek én is angolul nézni sorozatokat, filmeket, felirattal természetesen, mert sokan azt mondják ez jó módszer. De félek, hogy minden egyes szót ki kell szótáraznom úja és újra, mert elfelejtem. Vagy ez idővel jön magától? Hallottam, hogy valaki csak ennek a segítségével tett le nyelvvizsgát. Illetve az is hasznos ha csak a felirat angol, de a nyelv mondjuk egy teljesen más nyelv? Vagy jobb az angol hang az angol felirattal?

Bocsi hosszú lett, a válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 6. 21:59
 1/7 anonim válasza:
Ismerek olyan embert aki úgy tanult meg angolul, hogy csak filmeket nézett
2017. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Persze angolt
2017. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen valaki vagyok. Ártani nem fog, és mindenképpen jobban rá fogsz érezni a nyelvtanra, könnyebben és természetesebben megjegyzed majd a szavakat. Nem kell szótárazni meg görcsölni hozzá, ne akard mindenképpen megjegyezni; ott helyben értsd meg és élvezd. :D
2017. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nehezebb mint gondoltam. Alig találtam meg a sorozatomat meg úgy angolul, hogy felirat is van hozzá.
2017. febr. 6. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Azoknak segít csak igazán akik a magolós módszerrel nem mennek semmire.
2017. febr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4


ez legyen a legnagyobb baj

2017. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát tesómmal csináltuk ezt, sőt gyerekkorunkban is sok idegennyelvű meséket néztünk, rá nagyon ragadt, rám szinte semmi. Ő már folyékonyan beszél két nyelven én meg nullát.
2017. máj. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!