Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Korrepetálás. Mi lenne a jó?

Korrepetálás. Mi lenne a jó?

Figyelt kérdés
Unokahugyom most 11-es és megkértek a szülei hogy korrepetáljam kicsit matekból. Már két délutánt tanulással is töltöttünk, és nem tudom hogyan tovább. Mivel még nem csináltam ilyet, nem tudom mit kellene most tennem. Olyan szinten nem tud semmit matekból, hogy csak pislogtam. Egyenletrendezés ismeretének az alapjai sincsenek meg a fejében, sima Descartes-féle koordinátarendszernél nem tudta miket kell a tengelyekre írni, és akkor a függvényábrázolásról ne is beszéljünk. Szóval csomó általános iskolás tananyaggal sincs tisztában. Most akkor hagyjam a középiskolás tananyagot és menjek vissza úgy az 5. osztályosig? Mert valahol ott akadt el kb. (a százalékjelre azt mondta hogy látta már valahol, de nem tudja mire jó). Vagy ilyenkor mi a teendő? Egyáltalán lehet esélye arra, hogy valaha is meg fogja érteni azt amiket most (11-ben) tanulnak? Látom rajta hogy próbálkozik, meg eddig is mindig tanult matekra, de valahogy ennyi tellett tőle. Diszkalkuliára is gondoltam, de azt mondták hogy általánosban nem volt sosem gondja a matekkal, igaz csak kettes-hármas volt belőle. Szóval vagy ott nem tanítottak semmit, vagy azóta elfelejtett szinte mindent...

2018. máj. 7. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondd meg a szüleinek, hogy te olyasmiben tudnál csak segíteni, ha néha-néha elakad egy feladatban, de tanítani nem tudsz. Fogalmad sincs, mi merre hány méter, keressenek neki egy rendes tanárt, mert veled csak az idejét pazarolja.
2018. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a korrekt hogy ha megbeszéled a szüleivel hogy szar a helyzet és A, elvállalod hogy picit felzárkóztatod hogy meglegyen a középszintű érettségire a 30%, vagy B mondod hogy keressenek hivatásos tanárt.
2018. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Több dolgot is tehetsz.

Kezdetként a szülőkkel kell közölni, hogy mennyire súlyos a helyzet.

Ha több időt tudsz rászánni, akkor érdemes mindig azt az anyagrészt építgetni, amit éppen vesznek a suliban. Ha kell, akkor az 5-es anyagtól kezdve.

Érdemes lenne elvinni kivizsgálásra. Figyelemzavartól elkezdve minden baja lehet amiről nem ő tehet, ha kap erről szakvéleményt, akkor sokkal könnyebb dolga lehet később. Kaphat felmentést vagy hosszabbítást az érettségihez.

Ha te ezt a munkát nem mered bevállalni, ami teljesen érthető, képzett tanárhoz kellene fordulni.


Én eddig kb. 30 diákot korrepetáltam vagy tartottam nekik külön matek órát. Tapasztalatom szerint az ilyen esetekben, mint amit te is leírtál, a szülők lényegében nem foglalkoztak eléggé a gyerekkel és mondhatni akkor kezdték el keresni a sebtapaszt, amikor már Dunaként áradt a vér. Rengeteg időt és energiát bele lehet ölni egy ilyen esetbe, de ha a szülők és a diák sem veszik véresen komolyan az ügyet és nem értik a helyzet súlyosságát, akkor halott a dolog. Ha nincsen semmilyen tanulási nehézsége, vagy betegsége, ami miatt nem megy, akkor ki kell tűzni egy nagyon konkrét és komoly célt, amit a gyerek is komolyan vesz, pl. 4-es érttségi és megállás nélkül hajtani érte.


Ha tudok segíteni valamiben, írj nyugodtan privátban.

2018. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Elmondtam nekik hogy kicsit nagyobb a lemaradása, mint amire gondoltak. Végülis abba maradtunk, hogy kerestünk egy hozzáértő tanárt, aki akár az általános iskolás részektől is fel tudja rendesen készíteni érettségire. (Ami érdekes volt: ő is azt mondta, olyan mintha kb. 6 osztálytól kezdve be sem járt volna matekórákra. 7-8. osztályból volt otthon pár leosztályzott matekdolgozata és a javát most kettesre sem tudná megírni, pedig még ötös is volt közöttük. Valahogy kiesett jó pár év tudása a fejéből, de hogy hogy, azt nem tudjuk.)

2018. máj. 10. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!