Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemről kiiratkozás?...

Egyetemről kiiratkozás? Kreditbüntetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeptemberben kezdtem az egyetemet, de pont egy olyan fázisban vagyok, hogy rengeteget kell vizsgálatokra járnom. A hétfői előadásokra például egyáltalán nem tudok bejárni, de gyakorlatból is van már hiányzásom.


Őszintén szólva a szak sem nyerte el a tetszésemet, bár nem jártam annyit, hogy ezt 100%-ra ki tudjam jelenteni.


Jelenleg még intézik a diákot és a szociális ösztöndíjat várom, hátha kapok. Megtehetem, hogy jogviszonyom van még egy fél évig/pár hónapig, de nem járok be többet és le sem vizsgázok? Vagy mondjuk vizsgák előtt kiiratkozom pár héttel a szemeszter vége előtt. Fogok kapni valami pénzbüntetést, ha egy tárgyat sem teljesítek (vagy nem eleget) és úgy iratkozom ki?


Pont az egyetem városában járok a vizsgálatokra is és dolgozom egy keveset, így jól jön a koli, félévkor meg elmennék ugye és leadnám újra a jelentkezésem egy másik szakra.


Akik szakot váltottak: neketk könnyen ment? Megbántátok? Maceráns a kiiratkozási folyamat?



2018. okt. 1. 18:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha bármi közbejön és tényleg olyan ami miatt nem tudod folytatni a szemesztert (kórházba kerülsz, családi tragédia) van lehetőség arra hogy bármikor passziváljanak és ilyenkor nincs semmilyen pénzbünti, de azt nem fogadják el hogy pl találtál főállást és azért nem tudsz bejárni. Volt egy szaktársam aki terhes volt de még végig tudta volna csinálni a szemesztert, viszont valami probléma volt a babával, veszélyzetett terhesnek minősítették és mindenféle pénzbeli következmény nélkül passziválták. Csak hogy ilyesmi esetekre azért van kiskapu, de ezt papírral tudnod kell igazolni is. TVSZ (vagy mi most a neve) tartalmazza hogy van-e kreditbünti és ha igen mennyi. De amúgy a TO tud ebben segíteni még vagy a HÖK, koli kapcsán meg nem ugrik be mi a nevük, vannak hallgatók akik a kolis dolgokért felelnek pl akik a szobákat ellenőrzik, probléma esetén értesítendők (de bosszant hogy nem emlékszem minek hívják őket 😤), akik pl abeköltözést és hasonlókat felügyelik ezt meg ők tudják hogy mi van ha kiiratkozol, vannak-e a várólistán hogy esetleg ne kelljen fizetned stb.


Amúgy a legtöbb hallgató diákmunkával tervez, nem az a természetes ha valaki nappali tagozatos jogviszony mellett főállást keres :D

2018. okt. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

9-es, neked is kőszönöm a választ! Bár nálam is így lenne!!! Utána járok most már pontosan.

Amúgy, kérdező, egyelőre én is munkanélküli vagyok, első sorban árufeltöltő állásokra vadászom, de egyelőre még sehonnan se hívtak be (ami egyre jobban kétségbeejt). Hátha te jobb városban laksz, ahol jobban kell a munkaerő hasonló (bármint érettségivel pályázható) pozíciókba. A helyedben körülnéznék, mert hosszútávon nem opció a diákmunka, ha nincs jogviszony. És az én példám alapján nem egy hónap munkát találni (pedig egész nap a neten keresgélek és sok beküldött pályázatom van már), szóval időben kell kezdeni, nehogy te is elszámítsd magad!

2018. okt. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg ne iratkozz ki nyárig csak passziváld a második szemesztert. Kolit így nem kapsz, de nincs felvéve tárgyad vagyis tandíjat és kreditbüntit se kell fizetned. Viszont megmarad a jogvoszony és diákmunkát vállalhatsz passzív szemeszter alatt (habár arra készülj hogy kisebb a választék mintha aktív szemeszteren lennél).
2018. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

9-es, mivel nem sokáig maradok diák, ezért a világon a legtermészetesebb, hogy egész állást keresek fix havi jövedelemmel.

13-as, köszi a tippet, de őszintén mondva nekem ez az egész "passziválás" és efféle egyetemi szakszavak érthetetlenek, szóval legjobbnak azt látom, hogyha lelépek, amint végre lesz melóm. Főleg, hogy, mint fentebb megtudtam, az esetleges kreditbünti miatt se fogok eladósodni.

2018. okt. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Jaj, elrontottam: az előbb nem 9-est, hanem 11-est akartam írni!!! Bocsi, már nekem is elmúlt éjfél, össze-vissza írok!
2018. okt. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Én meg mindenképpen szeretnék elkezdeni egy új szakot jövő szeptemberben, szóval hosszú távra nem tudnék tervezni. De igen, pl. árufeltöltésre, könyvtárba, áruházakba lehet menni sima érettségivel is, ha jól tudom. De érdemes személyesen bemenni hozzájuk, vagy ismerőshöz (nekem mondjuk nincs túl sok kapcsolatom) és kisvárosban is lakom...


Meg lehet, hogy elmegyek emelt magyarra/törire, amire meg a saját városomban készülnék, csak a nagybátyám (nem a szüleimmel élek) lehet nem nézni jó szemmel, hogy egész tavasz-nyáron ott "lébecolok". :D Nehéz döntés, remélem találsz munkát ^^.

2018. okt. 2. 10:37
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát én is remélem. Én nagyobb városban élek, de ismerettségem nekem sincs. Viszont igazad van: ha online és telefonon nem megy, tudom a címüket, szóval teszek náluk egy vizitet. Csak nem akartam túl erőszakosnak tűnni.

Hát szakváltásnál tényleg nem ilyen egyszerű a dolog.

Sok sikert az emelthez!

2018. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Itt a lefontosabb kérdés, hogy fizetős, vagy államilag támogatott?

Mert ha államis vagy, akkor olvasd el a hallgatói szerződésed erre vonatkozó pontját! Ott leírják milyen bünti van ilyen esetben.

2018. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Államis vagyok. A szerződésben csak a tandíjról olvastam, hogy azt nem kell visszafizetni 1. félévig. Majd utánajárok ennek a kreditdolognak is
2018. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is szakot váltottam,nem macerás és nem bántam meg.
2018. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!