Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik a Nemzeti Közszolgálati...

Akik a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-szervező szakán tanulnak, tudnátok mesélni róla, hogy milyen?

Figyelt kérdés

Eddig nem túl jókat, vagy vegyeseket hallottam a szakról. Szerettek oda járni/megbántátok hogy oda mentetek? Kiknek ajánlanátok? Vagy büfészak?

Kicsit szemmel szeretném tartani azt is, hogy mire jó a diploma, amit ad, fizetésügyileg vannak információitok?

Illetve néha azt hallom, hogy nagyon nehéz ez a szak, rengeteg a vizsga, szivatják a diákokat a tanárok stb. Viszont egy lány akit ismerek és a sulimban végzett, erre a szakra jár. A közösségi oldalakon mást sem látok,csak hogy bulizik megállás nélkül, plázázik stb. Meg amúgy sem a szorgalmáról híres:D És nem bukott ki, most harmadéves. Szóval tényleg ennyire nehéz lenne? (Aztán lehet ez csak látszat, fogalmam sincs, de nekem benyomásra ez jött le)

A válaszaitokat előre is köszönöm!:)



2018. okt. 14. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én ide járok, de már megbántam, hogy anno ezt a szakot választottam.

Szorgalmi időszakban egész kibírható, bár van hogy 8-tól 8-ig bent kell ülnöm előadásokon (kötelező bejárni kb az összesre sajnos idéntől) viszont vizsgaidőszakban látástól vakulásig tanulok. Nagyon sok a felesleges, kb már-már időhúzó tantárgy, aminek úgy nagyon nincs köze ahhoz, amivel majd dolgozni fogsz.

Hogy kinek ajánlanám ezt a szakot? Aki szeret magolni, és nincsenek túl nagy céljai az életben, nem döntötte még el, hogy mit akar magával kezdeni. 3 éven át közigazgatási joggal sz*patnak, és egyéb száraz tananyagokkal, hogy aztán kapj egy diplomát, ami kb csak a közszférában hasznosítható. Nem tudom mennyire követed az aktuálpolitikát, de majdnem 10 ezer embert fognak elbocsájtani az államigazgatásból, az elmúlt egy évben pedig mindenhol létszám stop volt, annyian végeztek és akartak dolgozni menni. Lehetséges átképzéseket is meglebegtettek (pl tartalékos katona és vagy ápolónő), ami persze tök szuper, de akkor mi a francért tanulta valaki a közigazgatást évekig? Ha rám, és még sok másik emberre hallgatsz, akkor elkerülöd messziről nem csak ezt a szakot, hanem az egész egyetemet.

Fizetésügyileg vannak információk, bértábla alapján kapják a fizut, 70 ezertől kb olyan 180ig.

Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha nem kellene ilyeneket írnom a szakról, de még büfészaknak sem lenne jó. Ha azért egyéb kérdésed lenne, írhatsz üzenetet :)

2018. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fú, hát a tiédhez hasonló véleményeket olvastam leginkább. Nyílt napra azért ellátogatok a barátnőimmel, nem akarok úgy dönteni, hogy esélyt sem adtam neki. De nagyon köszönöm a válaszodat! És esetleg a koleszról tudsz valami információval szolgálni? Pl. tényleg szinte lehetetlen bekerülni?
2018. okt. 19. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elsőben nem kapsz, akkor sose :Do
2018. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
azt tudom én is tapasztalatból mondani, hogy messziről kerüld el :( :(
2018. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én is oda járok.. nekem is írhatsz!

több éves álmom volt nke közig szervező, levelezőn tanulok, mert oda jutottam be.. lassan 1 éve nem találok munkát mindenhol létszámstop van sorba bocsáltják el a köztisztviselőket... nem tudom mi lesz.......

2019. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!