Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Második egyetemi kiiratkozás?

Második egyetemi kiiratkozás?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben felhasználtam egy aktív félévet államin, majd kiiratkoztam, mert nem tetszettek a körülmények. Idén felvettek egy másik egyetemre, ugyanúgy államin vagyok. Ha most iratkoznék ki, akkor még egy aktív féléven kívül veszítenék valami mást is? Ki kellene fizetnem már ezt a félévet, esetleg a tárgyakat?

Előre is köszönöm a segítséget.



2018. okt. 17. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

II. Hallgatói jogviszonyom megszűnik – mire számítsak, milyen lehetőségeim vannak?

1. Osztott képzésre járok (alapképzés, mesterképzés, felsőoktatási szakképzés)

Amennyiben összesen 1 aktív állami ösztöndíjas félévet vett igénybe, nem keletkezik visszafizetési kötelezettség. Azonban ha a hallgatói jogviszony megszűnését követő 1 éven belül új képzést létesít, a két képzés összevonásra* kerül.

Ha összesen 2 vagy több aktív állami ösztöndíjas félév igénybevételét követően szűnik meg a hallgatói jogviszony, visszafizetési kötelezettség keletkezik. Kivéve, ha a megszűnéshez képest 1 éven belül új képzést létesít, ugyanis a két képzés ilyenkor is összevonásra* kerül.


Ezt én úgy értelmezem, hogy kell fizetned, mert két félévet vesznek elhasználtnak, hacsak nem mész egy harmadik egyetemre is... de most komolyan, mit csinálsz?

2018. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Visszafizetési kötelezettség kiváltása esetén (ha megszűnt a képzés, vagy határidőre nem történt meg az oklevélszerzés) az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamú hazai munkaviszonyt kell fenntartani. A teljesítésre előbbi időtartam + 365 nap áll rendelkezésre. Ilyenkor is 150 nappal számolunk egy félévet. Arra is lehetőség van, hogy – amennyiben aktív hallgatói vagy tanulói jogviszonya van – a tanulmány folytatásának idejére kérje a hazai munkaviszonnyal való teljesítés felfüggesztését. Továbbá a teljesítés kezdeti dátumát is megjelölheti a kérelmen: mely vagy a visszafizetési kötelezettséget keletkeztető hallgatói jogviszony megszűnése, vagy a mentesítési döntés jogerőre emelkedése lehet.


[link]


Szóval 1 évet kell dolgoznod bejelentett munkahelyen, (ami nem diákmunka), és akkor elengedik a visszafizetési kötelezettségedet. Mert ha most otthagyod, akkor kifizettetik az 1. és a 2.félévnek is a felét, de ugyanannyi idejű hazai munkaviszonnyal kiválthatod.

2018. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok, és nem kicsit fogom a fejem, meg teljesen magam alatt vagyok. :(


Te mit tanultál és miért nem tetszettek, hány éves vagy?

Ha gondolod írj privátban. Érdekel a helyzeted.

2018. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia, bocsi hogy most válaszolok, rég látogattam az oldalt. Próbáltam már válaszolni kétszer is, de nem tudtam megfogalmazni hogy mit gondolok, és most se tudom igazán. 19 voltam, proginfót és mérnökinfót "tanultam". Végül otthagytam, és most már tudom hogy az egyetemek otthagyását nem bántam meg, de az elvesztegetett időt viszont igen. A jelenlegi helyemet se érzem a kedvencemnek, viszont most nem lőttem annyira mellé úgy érzem. Lehet van köze ennek ahhoz, hogy közelebb vagyok a régi barátaimhoz, környékhez.

Sajnos ez egy olyan döntés amit mindenkinek magának kell meghoznia, viszont nagyon át kell gondolni, és kicsit előre kell tervezni a jövőt. Mindenkinek kitartást!

2020. febr. 18. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!