Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE vagy az SZTE bölcsésze...

Az ELTE vagy az SZTE bölcsészete/társadalomtudománya a jobb?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok, és nem tudom eldönteni, hogy a Szegedi Tudományegyetem vagy az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészettudományi/társadalomtudományi oktatását válasszam. Kizárólag az érdekel, hogy szerintetek melyik egyetemen jobb az oktatás bölcsészettárgyakból. (A szakot nem szeretném megnevezni). Távolság szempontjából lényegtelen, körülbelül ugyanannyit kell utaznom mindkét városba.

2018. okt. 21. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Hagyományosan az ELTE-n vannak a nevesebb kutatók, de ma már nem annyira egyértelmű a helyzet, mivel teljesen szétverik a bölcsészképzést. :(


Annak idején az ELTE-BTK volt a csúcsok csúcsa. Ma már örülünk, ha egyáltalán diákjaink vannak, és ki is tartanak a diplomáig. Teljesen össze vannak zavarodva az emberek, hogy mi az értékes a mai világban.


Szóval gyakorlatilag ma már mindegy, hol tanulsz.


Amit érdemes, hogy nézegesd végig a szak oktatóinak életrajzait, képet alkothatsz onnan, hogy kikhez mész.

2018. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem egészen a kérdéshez tartozik, csak egy jó tanács. Intézményválasztás során azt is vedd figyelembe, hogy melyik város szimpatikusabb neked (hol érzed jobbnak a légkört, melyik tetszik neked jobban - az oktatástól függetlenül). Ez egy mellékes dolognak hangzik, de valójában nagyon sokat számít, hiszen az egyetem során a nehézségeket neked kell áthidalni és nem mindegy, hogy az adott közegben mennyire tudod levezetni a feszültséget. Plusz a tanuláshoz való motivációban is tud segíteni.
2018. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig fontos volna a szak is, nem mindegyik tanszék egyforma minőségű a két egyetemen.
2018. okt. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem akartam szakot írni, mert az SZTE-n az bölcsészettudományi, az ELTE-n társadalomtudomány. De egyébként a szociológia érdekelne.
2018. okt. 22. 16:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Ti értitek, miért nem akarta leírni?
2018. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
elte :)
2018. okt. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem egy szociológus ismerősömet (aki ráadásul tanított is ott) és nem tudta megmondani. :)


Szerintem ma már tök mindegy, kitágult a világ, vidékről is lehet nagyot dobbantani, lehet külföldi konferenciákra járni, Erasmusra menni, külföldön továbbtanulni, nem a világ vége, hogy hol kezded el az egyetemet. Ugyanazokhoz a könyvekhez férsz hozzá stb.

2018. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló, csak szimplán nem tartottam annyira relevánsnak, ennyi.
2018. okt. 27. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!