Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey vagy Szinyei?

Kölcsey vagy Szinyei?

Figyelt kérdés
Nagyon hasonló, vagy a Kölcsey-ben jóval többet kell tanulni ? Összehasonlítva az erősséget, programokat, oktatást, iskolában való jó légkört, melyikre szavaztok ? Közel hasonló a két suli ?

2018. okt. 26. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A Kölcsey erősebb, de a Szinyei nekem pl. szimpatikusabbnak tűnt.
2018. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kölcsey sokkal jobb. Erősebb, de azért nem egy versenyistálló, jó közepes gimnázium. Ne félj tőle, ha felvesznek bírni fogod.
2018. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kölcseys vagyok, egyáltalán nem szakadok bele a tanulásba, teljesen bírható a tempó. Rengeteg program, jó társaság, én imádom. Szinyei picit gyengébb szerintem, közösségről nem tudok semmit.
2018. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 timiandi ***** válasza:

Syaa. Én Szinyeis vagyok, emelt francián kilencedikes. Két barátnőm is ment a Kölcsey-be, viszont az egyik már át is iratkozott egy másik iskolába, elmondása szerint az osztálytársai teljesen figyelmen kívül hagyták, kiközösítették. A másik barátnőm francia-magyar kéttanon van, ő azt mondja, hogy nagyon jó. Jóformán csak franciája van ebben az évben, mert ugye nulladik év, ráadásul az ország egyik legjobb francia tanárja tanítja.

Én ugye emelt francián vagyok a Szinyeiben, ami igazából annyit tesz, hogy nem 3, hanem heti 6 francia órám van, de ezen kívül ugyanolyan órarendem van, mint minden átlagos tantervű osztályban. Szeretem a franciát, azonban ez a heti 6 francia rettentően kevés ha valamit kezdeni akarom vele, ezért itthon is rengeteg kell tanulnom, valamint gondolkozom azon, hogy elkezdek francia tanárhoz járni. A francia tanár nálunk is jó, ő az osztályfőnököm, és mindig figyel arra, hogy megértsük miről beszél franciául, ha kell elmutogatja a dolgokat.

Egyébként a közösség nálunk ( szerintem ) nagyon jó, mindenki talál magának minimum 1-2 barátot.


Szóval, összegezve; ugye a Kölcsey legfőképp a francia nyelv miatt híres, amit meg is tudok érteni. Ha franciát szeretnél tanulni, akkor nagyon ajánlom, bár a kéttannyelvű nehéz, de ha elég elhivatott vagy, akkor akár már a nulladik év végére meglehet a középfokúd.

A Szinyeit én azoknak ajánlanám, akik inkább a biosz-kémia felé húznak. A mi iskolánk a biosz-kémia osztályról híres, egy másik barátnőm abba az osztályba jár és azt mondja, hogy nagyon jó. De a latint semmiképp se tanuld, mert nem az orvosi nyelvet tanulják, ami logikus lenne, hanem a hétköznapi beszédet.

De azt gondolom, hogyha már Kölcsey-t és Szinyeit kérdezted, akkor nyelvekkel akarsz tovább menni. Én nyelvek tekintetében ( legfőképp a franciában, a többi nyelvről nem igen tudok semmit a Kölcsey-ben ) a Kölcsey-t ajánlom.

Ha valamit szeretnél még kérdezni nyugodtan írj. 🤗

2018. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igazából nekem angol lenne az első. Kérdésem, hogy emelt francia mellett mennyi angol órátok van, tehát azt is elég rendesen meg lehet tanulni, vagy inkább az menjen emelt második nyelvre, akinek már erős az angolja ?


Másik kérdésem, hogy a barátnőd, aki átment másik iskolából, ő a Kölcsey-ből melyik másik suliba tudott átmenni évkezdés után 2-3 hónappal, illetve milyen feltételekkel tudott átmenni ? különbözeti ?

2018. nov. 14. 14:44
 6/7 timiandi ***** válasza:

Syaa.

Heti 3 angol órám van. 2 csoport van: kezdő és haladó.

Ugye szintfelmérővel dől el hova kerülsz. Az osztályom egyik fele német emeltes, nekik mind a német az első, hisz abból szóbeliztek. A németesek közül 3 ember van a haladón, a többi a kezdőn. És van olyan, aki a kezdőben van franciásként. Én egyáltalán nem ajánlom, hogy úgy gyere emelt franciára, hogy az angol nem volt első. Hisz akkor a nulláról kezdesz két nyelvet. Nekem az első nyelvem az angol volt és a haladóba kerültem. A haladóban igeidőket veszünk át, inkább beszélünk órán, mint írunk. Azt hiszem a kezdők sem a teljes nulláról mennek, tehát nem szinektől, inkább ilyen alapoktól, hogy óra, do/does, stb. Szóval, szerintem a heti angol csak akkor működőképes francián, ha a haladóba kerülsz. Akkor esélyed van emeltet tenni.

A barátnőm anyukája a Lauderben tanít, így szinte nem volt semmi, megkérdezték, hogy van-e hely és felvették.

2018. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 klopusz ***** válasza:
Szinyeit soha, sehol, senkinek nem ajánlanám!
2018. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!