Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon rossz vagyok, sose...

Nagyon rossz vagyok, sose bírok a bőrömben, mint az osztálytársaim. Mit tehetnék? Lent leírom

Figyelt kérdés
Szüneten is emberek akik mennek dobáljuk gesztenyével, mindig cseszegetni akarok valakit, mit tehetnék ez ellen? Pedig kitűnő tanuló vagyok, de nagyon csintalan. Segitsetek!

2018. okt. 29. 15:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
osztályfőnököm már megrovót is adott egyébként
2018. okt. 29. 15:57
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
mondd anyádnak hogy pofozzon fel de úgy istenigazából.
2018. okt. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megtette már sajnos, de nem nagyon ér semmit.. :(
2018. okt. 29. 15:59
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Te nem csíntalan vagy, hanem neveletlen, szemtelen kölyök. Ha tudod, hogy rossz vagy, akkor miért nem ülsz le a fenekedre és viselkedsz? Nem kell senkit megdobálni, nem kell hülyén viselkedni. Egyszerűen viselkedj. Olyan nincs, hogy nem tudsz, mert csak annyi kell, hogy "nem csinálom" és kész. Ha nem változol meg, akkor a végén elbocsájtás lesz a suliból a kezelhetetlenséged miatt.
2018. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Csak addig csinálod, amíg valaki meg nem unja. Nem tudom, kiket dobáltok, de ha közöttük lennék én is, akkor lehet egy darabig a kórházba kötnél ki...
2018. okt. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Azt könnyű mondani, hogy "ne csináld", de ennyivel a dolog nincs megoldva.

Látjátok, hogy nem akarja csinálni, mégis csinálja szerencsétlen.

Kérdező, hány éves vagy? Ha igazán őszintén magadba nézel, akkor sem tudod megmondani, hogy miért csinálod ezt? Azt akarod, hogy a többiek menőnek tartsanak, befogadjanak, felnézzenek rád? Vagy miért?

Ha nem tudod a kérdést megválaszolni, akkor se ess kétségbe. Próbáld meg az iskolapszichológust felkeresni, és mondd el neki, amit ide leírtál, és mindazt, amit még gondolsz a dologról.

Nem biztos, hogy egy gyerek szándékosan csinálja a rosszat. Persze, van, aki igen, de van, hogy valami más rejlik a háttérben: akár valami elfojtott trauma, akár viselkedészavar, pl. impulzuskotroll-zavar. Ezt fel kell deríteni, és akkor lehet a gyereknek olyan technikákat javasolni, tanítani, amivel tudja magát kontrollálni. Ez a nevelési tanácsadó, pszichológus vagy más segítő szakember dolga.

2018. okt. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 akkor megmondanám h ok nélkül megütöttél és fizethetnél :D
2018. okt. 29. 16:55
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Hiperaktív vagy. Annyira nem ritka. Jobb lenne neked egy alternatív iskolában és sportolj valami mozgalmasat, mondjuk focit, ami leköti az energiáidat, de a koncentrációdat is fejleszti. Szélsőséges esetben gyógyszert is adhatnak rá. Ahogy haladsz előre a korban, ez valamennyire csökkenni fog. [link]

El lehetne menni a pedagógiai szakszolgálathoz, akik megmondanák, hogy érdemes lenne-e gyermek pszichiáterhez fordulni. [link]

2018. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az előttem szóló is írta valószínű van egy kis hiperaktivitásod minimum egy pszichológust meg kellene látogatnod. Azzal nem ér el anyud semmit ha pofoz inkább ülj le vele beszélni és keressetek egy szakembert. addig is próbáld mással lekötni a figyelmed pl sportolás vagy a szünetben ha van lehetőség a piszkálás helyett inkább menj le focizni vagy tanulj a következő órára.
2018. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
91%

11-es!

Sok különbség van az agyi-fogyaték és a hiperaktivitás között!

Magyarul a kérdező nem fogyatékos!

2018. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!