Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ciki ha apukámmal megyek...

Ciki ha apukámmal megyek nyílt napra?

Figyelt kérdés

Nem lakunk túl közel az egyetemhez és apukám vinne el, barátaim közül senkit sem érdekel ez a szak/kar. Egyedül menni nem szeretnék. Lehet, hogy eljön velem a tesóm (ikrek vagyunk, ő is most néz egyetemeket), de , ha nem akkor ciki apával? Én nemigazán érzem annak

18/L



2018. nov. 2. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ciki nincs benne, főleg, ha te nem érzed annak. Egyetemre nagykorú emberek járnak, lehet, hogy nincs mindenki azon az érettségi szinten, hogy ne cikizzen ilyenek miatt másokat, de az őket minősíti, nem téged. Amúgy sem magától értetődő, hogy apukád csak kísér téged. Mi van, ha ő is egyetemre akar járni? Semmi se tiltja, idősebb emberek is kezdenek egyetemi szakokat, szóval akár még az is lehet, hogy saját érdeklődéséből van ott. :) Ne foglalkozz másokkal!
2018. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Engem volt, hogy állásinterjúra is apu vitt el, hogy ne izzadjak le teljesen, mire odaérek.

Jó, ha összetart a család :)

2018. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szüleimmel mentem anno, ők is kíváncsiak voltak. Sokan jöttek szülővel, sőt, voltak is programok, tájékoztatók a szülőknek. Órára nyilván nem ültek be velem, ők is elnézelődtek meg én is. Ebédelni is együtt ebédeltünk az egyetem melletti étteremben. Senki nem szólt érte, és abszolút nem éreztem cikinek, sőt, örültem is, hogy ott voltak akkor velem a szüleim.
2018. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem az anyukám, az élettársa és a bátyám kisért el beiratkozni egyetemre. Így csoportosan talán még cikibb is lehet mások szemében:D

De én egyáltalán nem éreztem annak. Pont mentek abba a városba, és úgy időzítettünk, hogy letudhassam a beiratkozást egyszerre.

De egyetemre leginkább érettebb személyek járnak, akiket már nem hajt a szekálási vágy, és mindent komolyabban is kezelnek. Legalábbis én ezt vettem észre eddig. Nálunk a csoportban is elég összetartó mindenki, és még kiközösítések sincsenek, mindenki segíti a másikat.

Szóval a helyedben nem aggódnék emiatt.

18/F

2018. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2018. nov. 3. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:
18 évesen máR mit törődsz vele, hogy gáznak tartanák mások az apádat, vagy ha vele mész és szégyenkezned kell miatta? Csak tud kulturáltan viselkedni; és egyébként sem gáz; különben is, nem fognak már rád emlékezni, hogy "Ja igen, ez az a kis taknyos, csicska, aki az apjával jött iskolát nézni a múltévben." Ilyeneket nem fognak gondolni. Egyébkéntis , ez most így alakult, meg nincs benne semmi ilyen logikátlan, hogy az apád véleményét miért ne kérhetnéd ki. Neked pl gondolom, amúgy sincs kocsid, ami szintén nem gáz. Ne értékeljed már ennyire le/alul se magadat , se az apádat; attól, hogy apáddal még , még semmivel se leszel rosszabb, vagy kevesebb másoknál. Amúgyis szerintem csomóan vannak mások is, akiket a szülő visz el, nincs ebben semmi extrás vagy pláne. Szedd már össze magad. 18 évesen nem kéne már ilyeneken rugózni, hogy mi a gáz, meg mi nem. Felnőtt ember vagy, úgy cselekszel, ahogy neked jól esik, amíg nem ártasz másoknak; aztán kész. Ennyi idősen már nem kéne ezzel törődni, hogy ez mérvadó legyen, hogy mi a gáz. Másoknak a véleménye akkor kell, hogy számítson, ha megkérdezed tőle; egyébként semmit nem számít. Az egyetemisták meg már magasabb szinten vannak, minthogy kinéznének miatta; hogy apáddal mentél el. Nincs ebben semmi, nem kell túlgondolni, túlkomplikálni. Apád ért rá, elvitt szívesen; akkor most minek izélkedjél ottan egy tömegközlekedési eszközön. Ő felajánlotta, hogy elvisz, te meg éltél a lehetőséggel. Amúgyis, szerintme tök jó, ha pl jó apáddal a kapcsolatotok; meg pl amúgy sem fog már tényleg ha oda felvesznek senkit sem érdekelni ottan, gogy te anno még apáddal jöttél el iskolanézőbe. És ha emlékszik és érdekli is, akkor kit érdekel? Te dolgod, nem az ő dolga. Aki egyetemistaként ezen rugózik, hogy megpróbálja megszégyeníteni a másikat azokból, merthogy ő az apjával volt iskolát nézni, hát arról megvan a véleményem. Lényeg az, hogy ezzekkel nem kell foglalkozni. Ha valaki nekiállna fanyalogni, hogy "Emlékszem ám, tavaly apucival voltál iskolát nézni..." Ezzel most lenne szerinted értelme törődni? Minek örlődsz ezen , minek pazarolni erre energiát? Akinek eddig terjed az esze, hogy emiatt beszólogat, azt pl nem is tudom, hogy jutott el egyetemig.
2018. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet ő a sofőröd is, vagy egy személyi asszisztens; az se evidens, h ő az apád:) Lehet, h csak ilyen kísérő:)
2018. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!