Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon nem akarják...

Magyarországon nem akarják rendbetenni a FOSZK menetét, működését? Ennek így mi értelme?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy aki FOSZK-on végzett, annak nem az éveket számolják be, hanem csak a krediteket, de azt is úgy, hogy nehezen, és alig spórolsz talán 1-2 félévet FOSZK után mire megszerezheted a diplomát, ergo tök felesleges a Foszk, és csak annak éri meg aki nem jut be alapképzésre.


Miért nem tudják megcsinálni úgy mint az angolok például?

Ott szintekre van az oktatás osztva.

Level 3-ig még csak középfok, és onnantól felfele felső fok.

És akinek úgy van kedve, elvégezheti egyhuzamban a 3 éves alapképzést, vagy lépcsőzhet akár évenként, vagy 2+1 év, ahogy akarja.


Level 4 (HnC) - Egyetem első évével egyezik, szintén alacsony a ponthatár mint FOSZK-on,


Level 5 (HnD) - Egyetem második éve, ha megcsináltad az első évet, jöhetsz át ide mindenféle beszámítás nélkül, még ha más tárgyaid voltak is, elég ha azonos a terület, pl informatika,


Level 6 (BSc/BA) - Ez pedig ugye az egyetem 3. éve, ide jöhetsz szintén ha megvan a Level 5, és egy Level, 1 év, így nem késel.


Szóval egész egyszerűen ha nincs elég pontod alapképzésre, akkor lépcsőzhetsz felfele ahogyan csak akarsz, mert elfogadják, csak legyen azonos a pálya, és menj át.


Magyarországon miért kell túlbonyolítani? Nem kellenek a diplomások? Nem éri meg?


Azt ne mondjátok, hogy akkor nem maradna szakmunkás, mert Magyarország még fényévekre áll attól, hogy fölényben legyenek a diplomások és hiány lenne a szakmunkásokból. Mondjuk mindkettőből az van.



2018. nov. 2. 21:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Sajnos manapság a diplomával se megy sokkal többre az ember, bár tény, hosszútávon előny. De az a Foszkos ismerős is el tudott helyezkedni.
2019. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!