Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező tanrendes egyetemistá...

Levelező tanrendes egyetemisták! Nálatok is ez van?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok, levelező tanrendben, még sose jártam egyetemre. Eddig amit latok, hogy az évfolyam 90% semmit nem csinál, még büszke is rá, hogy puskázott a zh-kon, nyomdafestéket nem tűrő módon szidják a tanárokat és az egyetemet, és röhögve vallják be, hogy az gyerek szót se tanuktak. 5% komolyan veszi, a maradék meg nem jár be. Az említett 90%-nál hatalmas az összehag, amikor arról van szó, hogy ha valaki fizet, akkor az egyetem köteles diplomát biztosítani, és akkor is ha szidni kell a tanárt, hogy nem mondja meg mit fog kérdezni a zh-n. Van aki azzal büszkélkedik, hogy hozzájutott más beadandojához, és azt fogja majd átdolgozni, és sajatként beadni. Nagyon el vagyok keseredve. A levelező ilyen? Vagy csak első félév? :(
2018. nov. 4. 09:13
 1/4 A kérdező kommentje:
*hogy eddig egy szót se tanultak
2018. nov. 4. 09:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Nappali is ilyen. De minek törődsz velük. Ha azért mentél oda, hogy tanulj, akkor van rá lehetőséged.


Én úgy vagyok vele, hogy nem zárkózok el a puskától, de mindent megpróbálok megtanulni. Mégiscsak a szakmám lesz vagy mi.

2018. nov. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Próbálok nem törődni vele de köztük vagyok elég sok időt. Azt hittem az egyetemre már felnő az ember, és nem ez az ártó, gyerekes mentalitás lesz mint gimiben.
2018. nov. 4. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
26%

Alapképzésen igen, volt ilyen. AZ első 1-2 évben. A végéig már az az jutott el, aki komolyan vette, ott már nem az volt a menő, hogy nem jártunk be órára, hanem hogy mennyi időt töltöttünk szabad akaratunkból a laborba, hogy a szakdogát megírjuk. Ez nappalis képzés volt ugyan.


Most a mesterképzést levelezőn csinálom, de itt már az átlag életkor 25 év és mindenkinek munkahelye van. Itt nem menő az ellógás, magunknak tanulunk, ha kikértem a sulira a szabit, akkor már elmegyek az biztos.

2018. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!