Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Hogy tanuljak?...

Egyetemisták! Hogy tanuljak? Tippeket szeretnék

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet és a legtöbb tantárgyam joggal kapcsolatos, ami elég száraz. Nagyon jó eredményekkel vettek fel, középsuliban nem volt gond a tanulással mivel sokszor kevésből kértek számon.

Már most kezdek pánikba esni, hogy fogok majd teljesíteni, hiszen egy- egy vizsgára több száz oldalakat kell tudni fejből.

Ha most elkezdek tanulni decemberben már nem fogok rá emlékezni, de itt nem lehet vizsga előtt pár nappal elkezdeni tanulni. Ti hogy csináljátok? Mi lenne a jó taktika?



2018. szept. 30. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos az, hogy mindig tisztában legyél az adott anyagrésszel. Ilyenkor még nem kell elkezdeni tanulni, de az nagyon sokat segít majd a vizsgaidőszakban, ha megvan minden jegyzeted és a szakirodalmakat már most is elkezdheted olvasni, ha sok van.


Egyébként én is most kezdtem az egyetemet.

2018. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Órákra mindig bejárok, ha nem vagyok beteg. A jegyzeteket meg mindig átolvasom

Sok sikert neked!

2018. szept. 30. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, akkor biztos jól fog menni. Neked is sok sikert! :)
2018. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én ismétlek....ismétlés a tudás anyja :-)


Amikor pedig megtanulom a tételeket egybe felmondom összefüggően pl anno 65 tétel közigazgatási jog 4 tételt egyben felmondtam vizsga előtti nap Reggeltől-estig.

2018. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!