Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy beadandónak csak a...

Ha egy beadandónak csak a 10%-a lehet felhasznált irodalom, mi a maradék 90%?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értem a dolgot. 10%-ban lehet valamilyen irodalomra hivatkozni. Ha meg vannak adva egy tárgyból kötelező és ajánlott irodalmak, amiket elolvasok, megjegyzek, és a saját szavaimmal leírom, az is felhasznált irodalom? A tárgyfelelős szabadságon van, nem tudom megkérdezni.
2018. nov. 5. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

A maradék 90%-nak saját kutatási eredménynek kell lennie, azaz olyannak, ami még eddig nem volt a szakirodalomban.


Az, hogy te kimásolod, átfogalmazod, stb. nem önálló munka!

2018. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem, az nem számít irodalomnak, hiszen az a te saját gondolatod/véleményed/elemzésed valamiről, nem átvetted/megemlítetted a forrásban lévő dolgot. Ez a kikötés szerintem arra vonatkozik, hogy kis részben bemutathatod, miről szól az eredeti dolog, aztán neked kell csinálni ezzel valamit. Pl. leírod, miért tetszett, mivel nem értesz egyet, mit csinálnál másképp, mi a terület ellentétes állása, milyen további fejlemények vannak a témában stb. Nem írtad mi a feled, így én se tudok konkrétumot írni, de ezek a dolgok mind olyanok, ahol a tartalmat már te magad hoznád létre, nem csak kimásolod a forrás részleteit.
2018. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Gondolom a kérdező arra kíváncsi, hogy a szoftver kimutatja-e ha valamit a saját szavaival átír. (Márha a tanár használja a progit. Nálunk mindig nézték.)

Azt nem mutatja ki ha egy olvasott gondolatot átírsz a szavaiddal. Viszont hol mi a szokás, reference-ben nem árt azért a forrást megjelölni.

2018. nov. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Én nem akarok csalni! Komolyan veszem amit tanulok, rendesen szeretném csinálni, csak elsőéves vagyok és emiatt kicsit elveszett.


Első! De milyen kutatási anyag? Nem értem. Szinte csak elkezdődött a tanév, és szó se esett kutatásról :/ én eddig csak tanultam, amit kellett, és készülök a zh-kra. Akkor most rosszul csinálom?

2018. nov. 6. 01:50
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

"Első! De milyen kutatási anyag? Nem értem."


Majd belerázódsz, gólyaként semmit nem ért az ember (legfeljebb csak azt hiszi...)


" Szinte csak elkezdődött a tanév"


Hidd el, mindjárt vége, csak késő ne legyen, amire észbe kapsz... 11.hét van, azaz 3 hét múlva vége a szorgalmi időszaknak!

2018. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De akkor azt azért elmondod, hogy milyen kutatási anyag? Vagy hogy mit csinálok rosszul, hogy ez nekem teljesen ismeretlen?
2018. nov. 6. 09:41
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Olyan kutatási anyag, amit létrehozol. Most mit is nem értesz pontosan? Az egyetemen megkövetelt az önállóság. Nem csak annyit kell csinálnod, hogy eléd tolják az anyagot, megtanulod, bemész megírni a ZH-t és szevasz. Amit olvasol, azt saját magadtól tudni kell értelmezni, elemezni, körbejárni a témát. Ha kiadták azt, hogy elemezz egy könyvet, akkor hát elemezd, derítsd fel miről szól, mit miért csinált úgy a szerző, mi a története a keletkezésének, akármi. Abban van a lényeg, hogy magadtól kell létrehoznod a tartalmat, nem csak kimásolgatni mások által már megírt gondolatokat, összeollózni a dolgozatodat.
2018. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

#4 Csalni? Már miért lenne az csalás, hogy valaki másnak a gondolatát átírod a saját szavaiddal, majd elemzed és hozzá teszel pár saját gondolatot? Csak az a lényeg, hogy a végén megjelöld mint forrást.


Ez nem csalás, minket külön erre kértek az oktatók, hogy ami kutatást csinálunk, azokat saját szavainkkal adjuk elő, megtoldva pár saját gondolattal. Még idézhetsz is egy-egy gondolatot, mondatot.

A lényeg hogy a beadandó alján ott legyen a referencing, Harvard, vagy nem tudom a te egyetemed melyik változatot preferálja. (Már feltéve ha használtok, nem tudhatom biztosra, nem Magyarországon tanulok.)


Amikor ezt a referencing-et tanultuk, az volt az első feladat, hogy kaptunk egy 6-8 mondatos szöveget az internet feltalálásáról, és azt kellett átírni saját szavunkkal, majd a lap alján oda írtuk, hogy melyik szerző, melyik könyv, mikor és honnan való, kiadó neve stb. Szóval megjelöltük hogy honnan van a szöveg, kitől használtuk, és mikor.

Ez már nem plagiarism. Csak akkor az, ha meg se jelölöd, és csak copy&paste-elsz végig.

2018. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

"Ez nem csalás, minket külön erre kértek az oktatók, hogy ami kutatást csinálunk"


Akkor elég igénytelenek lehetnek ott az oktatók, ami minősíti az intézményt is. Ez nem kutatás, hanem másolás!


"Már feltéve ha használtok, nem tudhatom biztosra, nem Magyarországon tanulok."


Ebből is látható, mennyire igénytelenek egyes külföldi, magukat főiskolának csúfoló intézmény.


"az volt az első feladat, hogy kaptunk egy 6-8 mondatos szöveget az internet feltalálásáról, és azt kellett átírni saját szavunkkal"


Hát ez mindent elárul, mert ez kb. általános iskola 5.osztályos feladat. És még van merszük ezt főiskolának nevezni. Megáll az ész...

2018. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké, hogy akkor ez a kutatás, de ezt nekünk senki nem mondta el. Most én egyenlőre csak kapkodom a fejem, hogy hogyan emésztek meg 13 tárgyat.
2018. nov. 6. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!