Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nekünk volt igazunk?

Szerintetek nekünk volt igazunk?

Figyelt kérdés

2018. júniusában ballagtam, de előtte nyilván minden tanár értékelt. Szinte mindegyik jól sikerült, és mindenből 4-5 vagyok csak az irodalom emelkedett ki negatív szempontból.. 1. félévben 11 ötödsöm volt és egy hármasom. A 11 ötöst versekre, olvasmánykiolvasására, feldolgozására kaptam. A hármast egy egyszerű meglepetésdogára. Először azon rágtam be, hogy nem zárt le jelesre, de akkor nem szóltam az igazgatónőnek ( ő tarttotta az irodalom órát ). Akárhogy számoltam, 4,8 volt az átlagom. Nálunk nem volt elektronikus napló még, hanem sima könyv napló!! A szüleim azt mondták, hogy jólvan, majd következő félévben jobban tanulok. Igazából nem így történt teljesen, mert volt 3 db hármasom (egyik témazáró), másik pedig két sima röpdolgozat, két négyesem és egy ötösöm. Júniusban bejelenti az igazgatónő, hogy hármasra zár le. Megkérdezem tőle, hogy miért azt mondja, hogy "mert én ezt mondtam és kész és ne pofázz vissza" Nem tudom miért sértettem meg, semmit nem mondtam neki, nem is szóltam egy árva szót sem hozzá csak megkérdeztem miért hármasra zárt le. De én akárhogy számolom 4,25 volt az egész évi átlagom.. Nem értettem, hogy most mi lesz, és a szüleim is mérgesek voltak.. Utána megkérdeztünk más pedagógusokat, és azt mondták, hogy ez legalább négyes.. Utána a szüleim felhívták a kedves igazgatónőt délután aki azt mondta, hogy: "Miért zaklatnak engem a szabadidőmben?" Eléggé érdekes volt, mert nekünk azt mondta az igazgatónő, hogy "reggel 7-től este 9-ig bármi baj van lehet jelezni nálam, ha valami gond van." Ki érti ezt??

Természetesen nem adta meg a négyest 4,25-re és nem is vártam el, csak azon döbbentünk meg, hogy mi végig tisztelettel beszéltünk vele, és mindig barátságosak voltunk, ő pedig leordítja a fejünket.. Igaz ez már a múlt, de sajnos az édesanyám heti szinten találkozik vele a munkahelyén. (ne kérdezzetek hogy miért kell bemennie heti kétszer a polgármesterhez a községházában és nem is érdekel). És többször előhozza a témát az igazgatónő szinte mindig... anya szerint. Na mindegy a részletekbe nem megyek bele, mert az eléggé hosszú lenne, tehát, akkor szerintetek nekünk igazunk volt a szüleimmel, hogy meg kellett volna kapnom a négyest? És miért mérges az igazgatónő ránk még mindig?



2018. okt. 31. 09:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazatok volt. Én tuti nem hagytam volna. Munkaidőben (tanítási időben) beküldtem volna az édesapámat, hogy beszélgessenek el.

Viszont a helyedben mostmár nem kattognék ezen, főleg úgy hogy már elballagtam. Azt mondanám, hogy rohaggyon meg és nem érdekelne. Inkább a másik suliban igyekeznék :)

Anyudnak a munkahelyén pedig egyedül kell lerendeznie a témát.

2018. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!