Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teleki vagy Szinyei tanulásban...

Teleki vagy Szinyei tanulásban a lazább?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Melyik a gyengébb suli, kevesebb tanulással könnyebben elvégezhetőbb ? Nem azért kérdezem, mert a csemete nem szeret tanulni, hanem azért, mert bár 4-5-ös tanuló, viszont az életkedve kezd alábbhagyni a rengeteg nyomástól. Olyan középiskolát keresek neki, ahol marad ideje élni is, nem túlzó a követelmény, viszont az iskola jó, szeret majd bejárni.

Melyik a könnyebb, de még jónak mondott suli: Teleki vagy Szinyei ? Esetleg valamelyik harmadik ?



2018. nov. 7. 15:35
 1/5 timiandi ***** válasza:
100%

Syaa.

Én szinyeis vagyok, most vagyok kilencedikes és szinte alig tanulok. Este megcsinálom a leckét, ha valamiből dogát írunk, akkor max. átnézem.

2018. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Teleki is viszonylag egyszerű. Az első 2-4 hét a húzós mikor ki kell ismerni a tanárokat de ha ez megvan játszva lehet ötös az ember...


Sokszor van olyan is hogy a ledolgozandó napot csak a tanárok dolgozzák le nekünk pedig elosztják az órákat vagy hasonlók (gondolok itt a szombatokra pl)

Mindig van farsanhi, Halloween-i és hasonló buli a suliba akár este 8-ig is és egy teljesen más világ akkor az egész.

A legtöbb tanár bulis fiatal de az időssebb is csak akkor spiszkál ha bukásra állsz.

A nyelvek miatt az egész évfolyamot ismeri majd és a sulitól nem messze van 2 gyorsétkezde is ahová be tudnak ülni a barátaival szóval a közösségi élettel nem lesz gond.

A felsőbb évesek nem nyomnak el senkit sőt segítőkészek és minden új évfolyam (az én szememben) egyre aranyosabb és jólelkűbb


Hátrány viszont a nyelvoktatás mert csak a szerencsén múlik hogy jó vagy rossz e a tanár. És tavaly a matematika tanárokkal gyűlt meg az iskola baja de ahogy észrevettem ez idénre rendeződött.


Ezek mellett rengeteg tábor van ahol az egész iskolából hasonló érdeklődésű diákokkal ismerkedhet (idén 3-4 út van német nyelvterületű országokba... 10 napos angliai út... És sítáborok minden évben) sose hagyják hogy elmenjen az életkedvünk (a dogákkal kapcsolatban minden tanár nagyon rugalmas)


Bocsánat hogy ilyen hosszú lett de jobb több infó mint a semmi

2018. nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segített !
2018. nov. 9. 10:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy nagyon összetett dolog. Függ pl attól, hogy ki mennyire gyorsan tanul, mennyit jegyez meg órai odafigyeléssel. Az én gyermekem pl a Vörösmartyba jár. Közepes erősségű gimi, elég speciális tagozatokkal (dráma, média, természettudomány, sport). Állítom, hogy az egyik leghaladóbb szellemű suli, sik dologban alternatív gimikre hasonlít, persze azért a lehetőségekhez képest. Pl felszerelés hiány nincs, ilyenek miatt nem szankcionálnak. Szinte alig van olyan házi feladat ami egyik napról a másikra kébe megcsinálni, tehát a tipikus írásbeli házi. Inkább olyanok vannak, hogy beadando pl két hét múlva és akkor van ideje beosztani. Szóval nagyon igyekeznek őket nem túlterhelni és nem irreális követelményeket támasztani.Ennek ellenére nyilván a sok tantárgy adott, nyilván dolgozatokat meg kell iratni, folyamatosan készülni kell, különben lemarad...bizony kilencedikben az első pár hónapban nagyon fáradtak voltak a gyerekek. Bele kell jönni a gimnazista létbe. De bőven van idejük élni😉
2018. nov. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

#1

Elvileg most vagy végzős

El tudnád nekem mondani hogy most milyennek érzed az iskolát? Nagyon sokat segítene

2021. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!