Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes otthagyni...

Szerintetek érdemes otthagyni az egyetemet ennyire közel a végéhez vagy már mindenképp fejezzem be?

Figyelt kérdés
Jelenleg ott tartok, hogy minden tárgyat teljesítettem, a nyelvvizsgám is sikerült, viszont a szakdolgozatot nem tudom befejezni ebből a témából. Ahhoz, hogy időben végezzek, kb 2 hét múlva már le kellene adnom, viszont magam nem tudom megcsinálni, a konzulensem nem foglalkozik velem és az ismerőseim sem tudnak segíteni. Tehát egy másik témából kellene szakdolgozatot kezdenem másik konzulensnél, amit leghamarabb jövő év májusban tudnék beadni bírálatra, tehát akkor végeznék (fél év csúszást jelentene gyakorlatilag). A baj az, hogy a szüleim nagyon nem akarják, hogy csússzak, hiába mondom nekik, hogy képtelen vagyok megcsinálni ebből a témából a szakdolgozatot. A nagyobb baj pedig az, hogy mivel minden tárgyam meg lesz ennek a félévnek a végére, automatikusan megkapom az abszolutóriumot és megszűnik a hallgatói jogviszonyom, diákigazolványom, a kollégiumból is ki kell költöznöm. Viszont ha másik szakdolgozatot kezdek, akkor elég sokat benn kellene lennem az egyetemen, mivel mérnöki szakra járok és elég sok mérést kell elvégezni egy-egy szakdolgozathoz (feltétel), akár több hétbe vagy hónapba is kerülhet. A koliból ki kell költöznöm, albérletre nincs megtakarított pénzem, az egyetem pedig meglehetősen távol van a lakóhelyemtől. Mit tegyek szerintetek?
2018. nov. 10. 12:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én nem gépészmérnöknek tanulok. A témával kapcsolatban itt is kértem segítséget, de nem tudott segíteni senki.
2018. nov. 10. 14:53
 12/14 anonim ***** válasza:

1 félév csúszás - egy életre szóló előrelépés.

Pótdíj - kétszer akkora fizetés 40 éven át.


Ha valóban sehogy se tudod megoldani (bár ebben kételkedek), vegyetek fel hitelt, abból tudod fizetni. A szakdolgozat jelenti az egész tanulmányod legfontosabb megpróbáltatását, ettől leszel igazi mérnök. Semmiképp nem éri meg kihagyni, tuti megtérül.

2018. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerinted ha minden nap felteszed ezt a kérdést attól jobb lesz? Nem hiszem el, hogy senki nem tud segíteni, olyan nincs. Ne nyabajogj, hanem állj neki! Elhiszem hogy iszonyú nehéz lehet neked, és most el vagy keseredve, de muszáj összekapnod magad! Vagy akkor vegyèl fel diákhitelt, és csúszol egy félévet, új témát választasz. Valamit valamiért.
2018. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi időt, energiát, pénzt ráfordítottál az egyetemre nehogy már veszni hagyd az egészet. Mindenképp tessék befejezni. Lehet diákmunkát vállalni és közben szépen befejezni a szakdolgozatot egy fél év csúszással. Nem egy kollégám van aki diákmunka mellett jár egyetemre.
2018. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!