Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha a Neptunban a...

Mi a teendő, ha a Neptunban a nagy roham miatt valaki nem tud felvenni minden tárgyat?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok egyetemista, csak előtte állok, de erről annyit hallottam már, hogy inkább megkérdezem, hogy mit lehet tenni akkor, ha a túlterheltség miatt valamelyik tárgya(ka)t nem tudom felvenni? Ilyenkor kibővítik a létszámot? Vagy ilyenkor emiatt meg kell ismételni a tárgyat a következő félévben?

Kérem, hogy azok válaszoljanak, akik biztos információkkal rendelkeznek!

Köszönöm!


2018. nov. 11. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező tantárgyaknál kötelező az egyetemnek vagy létszámot bővítenie, vagy ha ez a terem mérete miatt már nem lehetséges, akkor másik időpontban egy új kurzust kiírnia a tárgyból.

A szabadon választható tárgyakból azonban nem kötelező bővíteniük, de érdemes ott is próbálkozni.

A bővítés, azonban nem automatikus, azért neked, illetve a többi lemaradt hallgatónak kell írnia emailt a megfelelő személynek a bővítésért. Ez egyetemenként/karonként más, van hogy ez a tantárgyfelelős tanár, de lehet a tanszék, vagy a TO is.

Még annyi, hogy ilyen esetben érdemes igen gyakran nézegetni a neptunt, mert ha bővítenek is, akkor is lehet, hogy csak (nevetségesen) kis létszámmal, és ha arról is lemaradsz, akkor kezdődik újra a procedúra, és lehet, hogy végül nem sikerül felvenned, hiába bővítették többször is a létszámot.

2018. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért remélem megúszom ezeket a procedúrákat, de azért járok elébe a kérdésnek, hogy ne ott érjen meglepetés. Köszi a választ!
2018. nov. 11. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!