Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik informatika "szakot"...

Melyik informatika "szakot" érdemes választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Matek és informatika faktokkal fogok idén végezni 12.-ben, és nem tudom eldönteni, hogy melyik informatika szakot válasszam. Később szeretnék külföldön tanulni, és lehetőleg visszajönni Mo-ra dolgozni valamilyen gazdasági cégnél. A Corvinus gazdinfó BME gazdinfó/mérnökinfó a két fő célpontom, mivel gyakorlatilag a BME mellett lakom, és emiatt nagyon jól megközleíthető lenne mind a kettő.


A kérdésem az lenne, hogy melyik a legjobb választás? Programozni egész jól tudok, de fizika alaptudásom csak középszintű van. Matekból elég erős vagyok, viszont nem tudom, hogy a gazdinfó jó-e, és a mérnökinfó meg a programtervezői infó miben különbözik egymástól.



2018. nov. 17. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Hát. Azért a kettő szak eléggé ég és föld. Nem a Corvinus-t akarom lehordani, de a gazdaságinformatika képzésük inkább gazdaság, mint informatika. A BME esetében pedig elég erős mérnökinformatika az a mérnökinformatika (kicsit furán hangzik :D). Nyilván mérnökinfón is fogsz tanulni valamennyi gazdaságot, de abszolút nem az dominál. Tehát azt válaszd amelyik jobban érdekel (ha a Corvinusra mész, akkor számolj azzal, hogy kevés informatikát fogsz tanulni, ha pedig a BME-re, akkor kevesebb gazdaságot). Egyik nagy különbség, hogy a Corvinuson a gazdinfót elfogod végezni és jó szakember leszel, a BME VIK-en a mérnökinfót több mint 50%-os valószínűséggel nem fogod elvégezni és így diplomád sem lesz. A hallgatók több, mint 50%-a nem tud diplomát szerezni a BME-VIK-en. Jó esetben 5-6 év alatt fogod elvégezni, ha nem vagy benne az előbbi több mint 50%-ban. Ha a Corvinusra jelentkezel, akkor már rég mesterre fogsz járni, miközben a BME VIK-en csak az alap diplomádért küzdesz.


A gazdinfó nagy előnye, hogy mesterre könnyen mehetsz belőle informatika területre és gazdasági területre is főleg a BCE-n. (Jól Programozni a BCE-n is meg fogsz tanulni.) (Átjelentkezni csak fizetősre fognak átvenni, átjelentkezés csak újra felvételivel lesz államis, ami már nem is átjelentkezés, hanem újrafelvételi.)


Ezenkívül a BME mérnökinfóra most 720 hallgatót fognak felvenni. Ennyi hallgató színvonalas oktatásához a nincsenek meg a feltételek, annyian lesztek, mint a heringek, szórni fogják a népet még inkább. Ezeket mérlegeld, azt bölcs döntést hozzál.

2018. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Ha kifejezetten informatikus szeretnél lenni, akkor jobb választás az ELTE programtervező informatikus szak szerintem. A BME tele van felesleges "mérnöki" tárgyakkal, amikre soha többé nem lesz szükséged, csak szívsz velük.


A gazdaságinformatika sem rossz ötlet, ha kifejezetten programozó szeretnél lenni, úgyis rengeteget kell tanulnod majd otthon (és várhatóan sokkal jobban jársz, ha online platformokon tanulsz egyenesen az MIT, Harvard, Stanford tanáraitól, és nem egy harmadrendű szűrőn keresztül az alulfizetett hazai tanerőtől), viszont a gazdinfót szedsz össze gazdasági tudást is.


Az informatikus mérnök se rossz, amennyiben nem zavar, hogy 5 évet végig szívsz 50%-ban felesleges tantárgyakkal, és a végén úgy jössz ki, hogy még mindig nem tudsz egy épkézláb rendszert összerakni, mert úgymond "az alapokat" tanultad meg 5 év alatt. Gyakornokságra meg nem marad időd az egyetem mellett, mert annyi az óra.


Komolyan jobban jársz, ha inkább egy lazább iskolába jársz (BProf/üzemmérnök képzés, vagy programozó informatika, vagy gazdinfó), és mellette (a) gyakornokoskodsz heti 20 órában valami komoly helyen (b) online platformokon (Udacity, edX, Coursera) tanulsz és csinálsz certifikációkat. Sokkal nagyobb előnyt jelent az egyetem végén, ha van 3-5 év munkahelyi tapasztalatod, és tényleg értesz a szoftverfejlesztéshez.


"Programozni egész jól tudok"


SOLID alapelvek, design patterns, TDD, funkcionális programozás, AWS/Azure szolgáltatások mennek? Manapság már ezt hívják "egész jó tudásnak".

2018. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

BME-n nincs gazdinfo, csak mesteren.

Miért nem mész egyből Dániába? [link]


Egyébként a gazdinfo elég jó választás, ha nem az egyik legjobb.

2018. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hármas, köszi a linket, körülnéztem és elég jól néz ki. Alapvetően azért nem akartam kimenni egyből, mert a családom nem áll olyan rettentő jól anyagilag, és nem akartam McDonaldsben gürizni még napi 8 órát, hogy meg tudjak élni, de a honlap alapján ott jobban meg lehet élni.
2018. nov. 19. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!