Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg változtak az egyetemi...

Tényleg változtak az egyetemi felvételin a többletpontok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég olvastam egy cikket, hogy ha egy idegen nyelvből emelt érettségit teszünk és ugyanabból a nyelvből nyelvvizsgázunk is, akkor csak az egyik számít bele a többletpontokba. Hallott még valaki ilyenről?

2018. nov. 17. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez eddig is így volt.
2018. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy idáig úgy volt, ha mondjuk csináltam egy angol emeltet, az +50 pont ugye és egy C1 +40 pont, az összesen 90 lenne

Így még csak az egyiket számolnák bele

2018. nov. 18. 01:32
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Eddig sem számított ugyanaz a nyelv! Nem fognak egy nyelvtudásra kétszer adni pontot. Két éve érettségiztem, s már nálunk is így volt. Egy felső fokú nyelvizsgás lány is csak azért tett emelt angol érettségit, mert több pluszpontot ér. Ugye igy 50-t kapott, nem csak 40-t. Ez egyáltalán nem újkeletű dolog. Eddig is így volt!
2018. nov. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rosszul tudtad, mert ilyen soha nem létezett. Külön le is van írva, hogy ugyanarra a tudásra két jogcímen nem adnak kétszeres pontot!

Mégis hogy gondoltad, hogy egy tudást elszámolnak majd kétszer? Nincs ilyen, főleg hogy az emelt érettségiből következik a nyelvvizsga is.

2018. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem.te valamit félrenéztél. írod hogy c1-es nyelvvizsgád van. A b2 -es nyelvvizsgát nem fogadjàk el, mivel azzal egyenértékű.
2018. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A C1 nyelviszgára sem fognak külön pontot adni. Nem kap még az 50 mellé, 40 pontot. Egy nyelvre egyszer jár a pont és kész!!!!
2018. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!