Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020-tól tényleg csak akkor...

2020-tól tényleg csak akkor felvételizhetek bármelyik egyetem bármelyik karára, ha van legalább egy emelt szintű érettségi vizsgám?

Figyelt kérdés
Ez most komoly? Nem akarom elhinni. Ilyen nincs.. Sírni fogok mindjárt. Mert a B2-es nyelvvizsgám az biztos meglesz, de emelt szintűm.. Hát... Nem tudom.

2018. nov. 25. 16:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
14%
Arról csinálnak nemzeti konzultációt, amiről akarnak! Egy. Kettő: a fiatalok véleményére senki nem kíváncsi, ugyanis csak a baj van veletek! Hajrá Fidesz!
2018. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%

Már most is a legtöbb egyetem akkor is kér emeltet, ha azt az állam nem írja elő. Persze vannak kivételek, de általában mert oda kevesen jelenkeznek.

Mivel manapság népszerű ez az egyetemesdi. Vmit ki kell találni. Azért nem olyan lehetlen egy emelt szintű érettségi. Főleg ha most elkezdesz ráállni.

2018. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%
Az én időmben a művészeti képzés kivételével MINDENKINEK KÉT TÁRGYBÓL kellett felvételiznie, ami kb. a mai emeltnek felelt meg. Kettőből. Az is igaz, hogy mi nem hullottunk az egyetemen az első félév végén, mint a falevelek.
2018. nov. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
28%
Ha meg lenne a nyelvvizsgád, akkor onnan már csak egy lépés az emelt szintű nyelvi érettségi! Ha abban vagy jó, akkor próbáld azt célnak kitűzni:)
2018. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Azért én azzal nem értek egyet, hogy aki gimiben nem tesz le emeltet az egyetemen nem boldogul.. Teljesem más hozzáállás kell egyetemhez eleve. Kérdező, viszont ha időben nekifekszel és eldöntöd miből tennéd le, meg tudod csinálni hidd el. Viszont ha javasolhatok valamit, reálból ne vállalj mert az tényleg nem egyszerű. Ha csak nem vagy zseni belőle :D
2018. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!