Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogsértést követ el az az...

Jogsértést követ el az az iskola amely többszáz órás hiányzású nem tanköteles tanulót nem rúg ki?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Ott van egy rakat tanuló mind elmúlt 16 éves egyik se tanköteles korú, a hiányzásuk többszáz óra. Itt már mindegy is igazolt vagy igazolatlan.


A jogszabály szerint idézem:

Nem tanköteles tanuló esetén

- az iskola értesíti a tanulót illetve szülőjét az igazolatlan mulasztásokról (legalább kétszer),

amelyek 30 órát meghaladó igazolatlan mulasztást követően a tanulói jogviszony

megszűntetését vonják maguk után.

Jogszabályi háttér:

20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet



Akkor itt ebben a szituban mi van? Ott van 19-19-20 éves Pistike 300-400-500 hiányzott órával (nappali tagozat) és ? És semmi se történik. Nem rúgják ki.

Akkor hogy van ez?


2018. nov. 27. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez miért fontos neked? Érintett vagy? Vagy mások életét éled?
2018. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak marha kíváncsi vagyok TANÁRKÉNT hiogy ha lesz egy tanügyi ellenőrzés és ott van a naplóban feketén fehéren 18 éves Pistike 300 hiányzott órával és az okt szakkelenőr megkérdi tessék mondani drága szuperokos igazgató úr, Pistike jogviszonya hogyhogy nem szűnt meg 30 óra után, hogy jöhetett neki össze 10x annyi... akkor a drága szuperokos igazgató úr mit fog kamuzni?


Mert a valós választ azt tudom. Azért nem szűnt meg a jogviszonya mert amíg él a jogviszony a suli kapja a fejkvótás normatívát a tanuló után.

Ez a valós válasz na de zet nem mondhatja...

2018. nov. 27. 09:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam olyan iskolában ahol a hiányzást nem adminisztrálták, mert akkor ki kellene rúgni a diákokat. Az iskolának akkor minden diákra szüksége volt mert gyerekehiány volt és be akarták zárni. Így minden diáknak a hiányzása 249 óránál megállt pedig a diákot nem nem láttuk fél éve. El is jöttem abból a suliból.


Jogsértésnek jogsértés. Ez manapság az alapítványi iskolaban jellemző. A kérdező én a helyedben nem foglalkéznék ezzel. Ne alacsonyodj le az ide két három havonta kérdéseket kiíró alapítványi iskolás kérdező szellemi szintjére!

2018. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!