Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia vagy mérnökinfó?

Pszichológia vagy mérnökinfó?

Figyelt kérdés
Mindkettő érdekel, tudom, fura szerzet vagyok. Mi alapján döntsek, mit tanuljak tovább?

2018. nov. 28. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
ha munkát is akarsz a diplomáddal, felejtsd el a pszichológiát. Túltelített divatszak.
2018. nov. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ma már boldog-boldogtalan programozó lehet, az is divat lett.
2018. nov. 28. 18:58
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
abban igazad van hogy sok a programozó, és sokan akarnak azok lenni... de JÓ programozóból nagyon kevés van
2018. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

és igaz, hogy programozókból sok van, de mégtöbb kell..

pszichológusból nem kell annyival több..


amúgy meg ha már mérnök infó, akkor specializálódhatsz kognitív informatikára, mesterséges intelligenciára (mindkettőnek vannak területei, melyek közel esnek a pszichológiához)

2018. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Informatikusból több ezres szakember hiány van itthon, Európában több százezres. Pszichológusból nem hiszem....
2018. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Miután a sok hozzá nem értő kiokoskodta magát, elmondom, hogy a pszichológiára óriási a kereslet az üzleti életben, hiszen a fogyasztói magatartás megértése, a felhasználói élmény (UX) stb. stb. mind olyan területek, amelyben a pszichológusok a császárok, és akkor még nem beszéltem a mesterséges intelligencia, gépi tanulás területről, ahol a pszichológusok igencsak labdába rúghatnak.


Nálunk legalábbis (az egyik legnagyobb európai multi stratégiai terület) simán aratnak a pszichológusok, antropológusok, és egyéb, emberekkel foglalkozó foglalkozások (beleértve engem is), mivel nagyon értékes az emberekkel, társadalommal kapcsolatos tudás.


Természetesen van igény informatikusokra is, de nehogy azt hidd, hogy az informatikus diploma mellé egyből mellékelnek egy svájci bankszámlát is, ahova a rengeteg aranyadat menekítheted. A nagy részük egyszerű bitkovács szakmunkásként végzi.


Akkor a tanácsra térve:

1. Pszichológia nappali főszak

2. Mellette hétvégi levelezőn gazdasági informatika

3. Mellette meg MOOC platformokon tanulj meg programozni


A mérnökinformatikát kerüld el. Elavult a tanterv, rengeteg teljesen felesleges tárgyat tanulnak, amit meg kellene a modern szoftvertervezéshez, azt meg csak töredékesen. A legtöbb mérnökinformatikus úgy jön ki az egyetemről, hogy úgymond megtanulta "az alapokat", és nekiállhat programozni tanulni a munkahelyen... na kösz.


Sokkal jobban jársz a gazdinfóval, amely könnyebb is, és legalább tartalmaz gazdasági ismereteket. Programozni meg simán megtanulsz online platformokon (Udacity, edX, Coursera) a világ legjobb egyetemeinek (Harvard, Stanford, MIT stb.) kurzusain. Sokat változott a világ, ma már simán elérhetőek nagyon szuper kurzusok online, és a fejlett gazdaságokban már itt tanulnak az emberek...

2018. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

#6-os

"Miután a sok hozzá nem értő kiokoskodta magát, elmondom, ..."


Már bocs, de mégis mitől hozzá nem értő amit írtam? #4-es voltam

Talán nem igaz, hogy pszichológusból sok van a piacon, mérnök infósból kevés?

Lényegében majdnem azt írtam amit te (olyan részterületre specializálódjon, amihez mindkettő kell).


A te érvelésed viszont abban hibádzik, hogy amiket írtál azt pszichológusok helyett pont megcsinálja egy statisztikus is (valszeg nagyobb pontossággal):

"a pszichológiára óriási a kereslet az üzleti életben, hiszen a fogyasztói magatartás megértése, a felhasználói élmény (UX) stb."


Ráadásul azok az eszközök, amelyek gépi tanulásban pont most vannak hype-olva pont blackbox modellek, azaz ugyanúgy nem mondanak semmit sem egy informatikusnak mint egy pszichológusnak vagy matematikusnak, azaz baromira nem fogja senki megérteni a felhasználói viselkedést egy neuronhálóból... Döntési fákat (ami megintcsak statisztikai osztályozó) meg bárki tud elemezgetni...


Az, hogy a te preferenciád éppen egybeesik a kérdezőével még nem teszi a válaszodat korrekté.

Az, hogy a piaci helyzet és én válaszom nem tükrözik a kérdező elvárásait még nem teszi az én válaszomat hibássá.

Ettől függetlenül nyugodtan pontozzatok le, mindenki elmehet oda ahova gondolom...

2018. nov. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

"Már bocs, de mégis mitől hozzá nem értő amit írtam? #4-es voltam"


A tiéd pont a jobb hozzászólások közé tartozik.


"Talán nem igaz, hogy pszichológusból sok van a piacon, mérnök infósból kevés?"


Nem igaz. Évente hány pszichológus végez, és hány mérnökinfós? Vagy úgy érted: hogy kereslet > kínálat? Miért, tudod, hogy mekkora a kereslet pszichológusokra? Komolyan kérdezem. Informatikusokból Dunát lehet rekeszteni. Na de pszichológusokból!! Nagyon kevés van. Az egyik legjobb skill az üzleti életben.


"A te érvelésed viszont abban hibádzik, hogy amiket írtál azt pszichológusok helyett pont megcsinálja egy statisztikus is (valszeg nagyobb pontossággal):"


Ezen a felvetésen nagyon jót nevettem. Bocs de ez nagyon naív volt. A pszichológusnak van tárgyi tudása IS (és módszertani tudása IS); a statisztikusnak meg van módszertani tudása egy nagyon szűk területen. Természetesen, nem vitatom, egy statisztikus mindent meg tud csinálni, például atomerőművet tervezni, helikoptert irányítani, mélytengeri halakat kategorizálni – csak előtte egy kicsit tanulmányoznia kell a témákat, nem igaz? Rögtön elvégezhetné a pszichológia szakot is, hogy legyen egy kis háttertudása...


Rossz hírem van: (majdnem) minden pszichológus statisztikus, de jóformán egyik statisztikus se pszichológus. Nincs tárgyi rálátásuk a pszichológia területeire.


"Döntési fákat (ami megintcsak statisztikai osztályozó) meg bárki tud elemezgetni..."


Így van, például én is. Éppen machine learninget tanulok, és nem vagyok se pszichológus, se statisztikus, se matematikus, se informatikus. Ettől függetlenül a pszichológusok jobbról előznek itt is, a kognitív pszichológiai háttértudásuk miatt. Tudod: a programozás a domain elemzésnél kezdődik, azaz a háttértudásnál. Nem a döntési fáknál.


"Az, hogy a piaci helyzet és én válaszom nem tükrözik a kérdező elvárásait"


A piaci helyzetet fentebb vázoltam, és akkor elmondom még egyszer. Nagyon értékes a pszichológiai tudás az üzleti életben. Megkérdezed a kollégáimat, jó-e a pszichológia diploma, és 10-ből 10 azt fogja mondani, hogy az egyik legjobb. Informatikusból szó szerint annyi van, mint égen a csillag. Na de pszichológusból?

2018. nov. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

9es, ha akkora hiány van pszichológusokból, miért csak 29%-uk dolgozik? forrás: felvi.hu, végzés utáni kilátások


Ugyan ezen az oldalon, mérnökinfósoknál az elhelyezkedési mutató 70%.

2018. nov. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Ugye ezt te se hitted el, hogy a pszichológusok 70%-a munkanélküli, de még a mérnökinformatikusok 30%-a is?


XD XD


Kezd egyre viccesebb irányt venni ez a beszélgetés.

2018. nov. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!