Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi kar szempontjából...

Orvosi kar szempontjából Szeged vagy Debrecen?

Figyelt kérdés

2018. nov. 30. 20:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mesélnél róla nekem kérlek?:)
2018. dec. 3. 21:13
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen mesélek róla, de így azért, hogy nem tudom mi érdekel, vagy mit tudsz már most is az egyetemről, elég nehéz. :D


Magáról Szegedről:

Nézd meg magadnak. Szerintem szép város. Így télen, karácsony előtt kidíszítve főleg az, de gondolom Debrecen sem lehet rossz, és igazából eléggé hasonló lehet Szegedhez, mert kb. ugyanannyi lakosuk van. Tök jó az, hogy nem túl nagy város, így, ha nem is a belvárosban laksz (egyébként mindkét orvosis kolesz a belvárosban van, ha kollégista szeretnél lenni), akkor is egy irányban nagyon max. 15-20 percet kell utaznod.

Az egyetemi épületek gyalog is közel vannak egymáshoz, bár eléggé szétszórtan, szóval folyton mászkálni kell általában órák között. Azt hiszem, ez Debrecenben nem így van. Ezt van, aki szereti, van aki nem, nekem speciel nincs vele bajom.

Illetve az anatómiai intézet kicsit kívül esik a többin, de arra sem mondanám, hogy messze van.


Hallgatói élet:

Van ugye gólyatábor, gólyabál, de ezek vannak Debrecenben is. Vannak rendszeresen SZOTE bulik és moziestek, illetve SZOTE kártyával lehet kedvezményeket kapni itt-ott.

Alapvetően a vidéki egyetemeken barátságos, családi szokott lenni a légkör, biztos nem lesz gondod a beilleszkedéssel, ha kollégiumban fogsz lakni, akkor meg főleg nem.


Tantárgyak:

Első félévben 6 kötelező tantárgy van: anatómia (DOTE-n csak második félévtől van anat, emiatt irigyeltem is őket első félévben igen gyakran :D), kémia, fizika, sejtbiológia, újraélesztés, és az újonnan kötelezővé tett bevezetés az orvostudományba. Második félévben pedig ugyanúgy van anat, kémia, fizika, sejtbiosz + még biostatisztika, ami eddig kötvál volt, de most már kötelező. Ja, és még pszichológia/kommunikációs gyakorlatok is (2. félévben). Illetve van még ugye az orvosi latin, amit az első 4 (6?) félév során kell megcsinálnod, de jó esetben le tudod a hallgatók többségével már az első két félév alatt.

Első félévben természetesen a legnagyobb megpróbáltatás az anatómia, mi más. :D Úgy érzem, hogy évről-évre nehezítenek valamit rajta... Egyből a mélyvízbe kerültök, amint elkezdődik az iskola. Bonctermi gyakorlaton rendszeres (heti szintű) számonkérések vannak kistesztek formájában, + ezen kívül vannak még írásbeli és szóbeli demonstrációk is belőle. Vizsgán pedig egyre több fejlődéstant csempésznek mindig a tételek közé, amik a diákok nagy kedvencei. (irónia)

Minden tantárgyból vannak egyébként általában előadások, gyakorlatok, és szemináriumok is, de gondolom ez a többi egyetemen is így van.

Fizikából, bevóból és újraélesztésből nincsenek évközben számonkérések, kémiából és sejtbioszból pedig egy félév során 2-2 demó van.

Talán a fizikáról elmondható, hogy könnyebben teljesíthető Szegeden, mint mondjuk a SOTE-n. Sajna a DOTE-val nem tudok párhuzamot vonni.

Második félévben én a kémiát éreztem legnehezebbnek (vizsga szempontjából legalábbis), de ez egyénfüggő.

A latin nehézsége meg nagyon attól függ, hogy melyik tanárnőhöz kerültök, de arról elmondható alapvetően, hogy nem kell tőle parázni egyáltalán, nem amiatt fogtok megcsúszni, az hétszentség. (csak mert valamiért sokan félnek tőle egyetem előtt)


Nem is tudom mit írjak még, kicsit elfáradtam. Ha érdekel valami, nyugodtan kérdezz, akár itt, akár privátban!

2018. dec. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ne a gyakoris anonim válaszok alapján döntsd el. Látogass el mindkét városba, beszélgess hallgatókkal.

SZTE-ről én is tudok mesélni, ha bármi egyéb kérdésed van még, habár az előttem szóló már sok hasznos infót mondott.

2018. dec. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szegeden van jegyzettámogatás és ingyen buszbérlet, Debrecenben nincs.
2019. febr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!