Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemre/fősulira menjek?

Milyen egyetemre/fősulira menjek?

Figyelt kérdés

Érdekel az informatika nagyon rég óta,de matekból nem vagyok a legjobb.A gazdaság illetve mérnöki ágazat egyátalán nem érdekel,inkább a programozás,fejlesztés.

Ami még érdekel az nem egy konkrét szak/irány.A nyelvek.Mindig is jó voltam nyelv tanulásban (18 vagyok és 3 nyelven beszélek),és nem tudom,hogy azzal pontosan mit lehetne kezdeni,mondjuk kommunikáció vagy valami nemzetközi tanulmány.Ezek voltak az érdeklődési köreim,viszont amit SZERETNÉK csinálni az a színészet,meg a zene.Énekes akarok lenni,zeneszerző,színész.Viszont ha ezeket választom,senki nem garantálja,hogy ez be is fog jönni nekem az életben.

Mit javasoltok?



2018. dec. 1. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megpróbálni több területen is magad. Még fiatal vagy, rengeteg időd van tanulni és ha elszánt vagy, akkor több iránt is kipróbálhatsz!


Én először mindenképp abba az irányba mennék, ahová legjobban húz a szíved, szóval gondolom színészet-zene irányba. Felvételi szinten talán ez a legnehezebb, de érdemes megpróbálni, főleg ha nagyon szereted:)


Programozni bármikor elmehetsz, ha egyszer megtanulsz, elszánt vagy és jól megy, akkor nem fogsz munkahely nélkül maradni.


A nyelvek minden szakmában jól jönnek. Akár ki is mehetsz velük külföldre tanulni, vagy a színészetben-éneklésben is hasznosak lehetnek.


Nyilván te döntöd el végül mit választassz, ezek csak tanácsok, vélemények akartak lenni.


Sok sikert a jó választáshoz!

19/L

2018. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2018. dec. 1. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Idén indult több egyetemen infós, BProf képzés. Ott valamivel alacsonyabbak az elvárások, így tudnál mellette foglalkozni multimédiával is. Ha tudsz rá időt allokálni, akkor az egyetemen biztosan találsz ehhez valamilyen támogató légkört.

Így lesz egy keresett diplomád, de emellett viszonylag nagy mozgástered is lesz.

2018. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tolmács, szakfordító.
2018. dec. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
<3 köszi!
2018. dec. 2. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!