Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szak - hogy is van ez...

Jogász szak - hogy is van ez az osztott meg osztatlan képzés?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy van osztatlan jogász szak pl a Pázmányon ami 5 éves és a végén doktori diplomát lehet vele szerezni.

Viszont mi a helyzet a nem osztatlan képzéssel?

Például ha 3 év BA-t elvégez valaki aztán tovább megy MA-ra, akkor mindezek elvégzése után ugyanúgy doktori diplomát kap jogból mintha az osztatlan képzésen végezte volna el 5 év alatt?

Vagy osztatlanon nincs lehetőség jogász diplomát szerezni?

Köszi a válaszokat!


2018. dec. 4. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogász BA nincsen. Csak politológia, nemzetközi tanulmányok stb.

Ha utána elmész mesterképzésre, attól nem kapsz doktori címet, csak ha még utána doktorandusz hallgató leszel. És akkor sem jogász leszel.

2018. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor kicsit el vagyok tájolva...
2018. dec. 4. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. :)

Ugyan, én is csak akkor láttam át a rendszert amikor bekerültem.

2018. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A jogászképzés osztatlan. Azzal leszel jogász. Mással nem leszel jogász.

Kapsz doktori címet ha elvégzed az osztatlan jogászképzést de ez nem egyenlő a PhD fokozattal ami egy tudományos fokozat. Ezt doktori képzés keretében tudod megszerezni bármilyen mester szakos diplomával.

2018. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogász szak csak osztatlan! Alapesetben 5 év a végén az állam-és jogtudományok doktora címmel - igen-igen ez nem Phd, nem fokozat hanem mint írtam az állam-és jogtudományok doktora...ez áll a diplomában!!!!!


Csak mert sokan szeretik hangoztatni ezt, hogy nem fokozat...na pont ezért akartam tradicionális jogi diplomát...inkább mint a X,Y,Z,E tudományok doktora lehet az PPPPHHHHHHDDDDD is :-)

2018. dec. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!