Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi törzslapkivonatom...

Érettségi törzslapkivonatom van. Szeretném májusban folytatni a vizsgát és leérettségizni. Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés

Minden tantárgyam megvan, kivéve a magyar. Abból nem jutottam el érettségire, mert 12. évvégén jegyet sem kaptam belőle, mert nem jártam be (a tanár folyton megalázott). Ha jelentkezek februárban érettségizni, kell osztályozóra mennem, vagy valami ilyesmi?

Köszönöm a válaszokat!


2018. dec. 13. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezhetsz érettségire magyarból, de a vizsga megkezdésének előfeltétele, hogy legyen 12. osztályos év végi jegyed magyarból. Gyanítom, hogy a pótvizsgára sem mentél be ezért a 12. osztályt elvileg meg kéne ismételned.

Javaslom keress fel egy esti tagozatos gimit ahol talán csinálnak neked egy pótvizsgát.

2018. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értelmezem, akkor nincs meg a pótvizsgád sem, ebben az esetben újra kell előbb járnod a 12. osztályt (kivéve azt a 4 tárgyat, amiből leérettségiztél). Miután elvégezted, utána mehetsz magyarból érettségizni.
2018. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pótvizsgára kellett volna

menned magyarból

2019. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj levelezős

érettségire

2019. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!